רומא 2021/22 :: מוריניו חוזר לאיטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏22/8/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

נשמע כמו גניבה של פינטו,חתיכת פרוספקט.
    השאלה אם יגיע ביחד עם ביילי או במקומו.

ורטו רשמי במארסי,מקווה שיסגרו מהר עם בלוטי שלא יתפספס.

קשה לדעת את מי מוריניו באמת רוצה,ומי סתם שמועה,מקושרים אלינו המון שמות, השאלה אם מוריניו מחפש עוד גרזן או שהוא מסתפק במאטיץ?

2. VAR Member

גניבה? זה שחקן שמחכה להצעות עוד מינואר. רומא פשוט היחידה שמוכנה לגעת בinjury prone הזה (ולפי הדיווח הזה עוד אין הצעה בכלל).

לא אומר שהחתמה רעה, זה סיכון נמוך ופוטנציאל רווח גבוה, אבל בוא, זה לא שניצחתם פה 2 מועדוני ענק בקרב עליו...

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי מהחתמות שלנו בקיץ היינו בתחרות עליהם ? אף אחד...
    בדיוק ההפך,חיכנו בצד להזדמנות להביא בתנאים שלנו.
    גניבה לא חייב להיות בצורה שתיארת, זאת גם יכולה להיות החתמה לא צפוייה,שיכולה להפתיע בעתיד (שחקן צעיר עם פוטנציאל להתפתח).

4. AS R Member

הוא כבר לא ממש פרוספקט. הגיע לדורטמונד בתור כישרון גדול, וחוץ מאתלטיות לא הראה יותר מדי. פישל ביותר מדי משחקים.
    לא חושב שהוא שווה מקום ברומא, וזה הימור גדול מדי כי הוא יתפוס מקום של בלם אחר.

5. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

העדפה שלי היא סנסי,אבל בהחנה שהאופציות זה ביילי או זאגדו,לדעתי שווה להמר על הצרפתי.

6. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא קראתי חדשות היום אבל להבנתי:
    • סנסי יקר מדי ולא יסכים להיות בלם רביעי\חמישי כשיש לו הצעות מהפרמייר ליג להיות בלם הרכב.
    • זגאדו מועמד רק למקרה שגם ביילי לא ישתכנע שמעבר לרומא יתרום לקריירה שלו.
    **
    @EO11
    פינטו ומוריניו הולכים על הכיוון ה"מנוסה" כי זה מה שחסר בסגל הנוכחי. אין מגמה מוצקה לרכוש שחקנים ל"כאן ועכשיו" כמו במקרה של מארוטה בתחילת הדרך של סונינג.
    לרומא אין גם סיבה להשקיע סכומים גדולים בפרוספקטים ב"שנתון" בו קיבלו שחקנים כמו זלווסקי, וולפאטו ובובה בחינם. מניח שבהמשך נראה גם רכישות כמו פראטזי שעל הנייר מתאימות יותר לפרויקט שהוצג על ידי הפרידקינים.

הוא צמצם סכום דומה בקיץ שעבר. דבר שאיפשר להשקיע באברהם, רוי פטריסיו, ויניה ושומורודוב מבלי להגדיל את עלות הסגל.

השנה השכר (כולל בלוטי\שומרודוב ולפני רכש נוסף\מכירות נוספות) דווקא גדל בסביבות 12מ'.

* שחקנים כמו אולסן ופלורנצי לא קיבלו משכורת מרומא בשנה האחרונה ולכן לא נכון לספור אותם.

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/22
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@Un bombón

אין לי מילה רעה להגיד על פינטו, אבל מארוטה (ואוסיליו) בתחילת הדרך עם סונינג הביא את בארלה, סנסי ולאוטארו לצד Free agents ושחקנים מנוסים יותר לבקשת המאמנים. היה שם באלאנס בין הצרכים המידיים לבין מחשבה קדימה.

8. טל. Member

EO11

הבעיה עם פינטו היא במילה "כל".
    -כל העסקאות שלו הם כאלו. לא רוב. לא חלק... -אלא כולן.

אצל מארוטה זה לא "כל" וגם היתה לו גם היכולת הנדרשת לשכנע שחקנים כן מבוקשים, שכן באים אחרי עונה מצויינת (כמו דה-פריי למשל) לא לחתום על הארכת חוזה או על חוזה חדש במקום אחר - ולחכות להעברה החופשית אך ורק אל אינטר מילאן.

במקרה של פינטו זה רק עסקאות קלות. ורק של שחקנים שבאים אחרי תקופה לא טובה (מקצועית ובריאותית).
    כמו שאמרתי אין לי דעה על סיכויי הקאמבק שלהם. יש לי רק מעיין כלל אצבע עד שהעונה תתחיל ואראה במו עיניי.

שאלה נפרדת היא מידת שביעות הרצון שיש לפינטו מהקריירה שלו, ושיש לפרידקינים מפינטו.
    וזה ימים יגידו.
    בעלים חדש שהמוטו שלו זה גדילה וצמיחה: עד כמה יהיה מרוצה מ DS שמתנהל כמו פינטו..? כי כפי שאמרתי יום יבוא (אם באמת רוצים לגדול) פינטו ייאלץ לצאת מ"אזור הנוחות הזה שלו" כפי שהתגבש בחלון הנוכחי.

------------------------------
    כמובן שכל מה שאני כותב זה על המרקאטו של הקיץ הנוכחי עד היום. ברגעים אלו ממש פינטו בלונדון... ובוא נראה אם הוא יפתיע אותי.

------------------------------

פורסם הבוקר ש גדש, מיודענו לשעבר, סגור בוולבס.

9. DeRossi16 Member

טל אני חושב שאתה קצת מגזים , לא אני ולא אתה יודעים איזה הצעות הוגשו לדיבאלה/וינאלדום לגבי קבוצות אחרות שהם לא רומא.
    אני דווקא מהמר שכל אחד מהם קיבל יותר מהצעה אחת , ולא רק זה אלא מקבוצות ברמת רומא ומעלה(ופה כבר נכנס פינטו ועבד על הנקודות הרגישות של כל שחקן , כמו אתה תהיה מלך ברומא , אני יודע שאתה לא רוצה לעזוב את איטליה במקרה דיבאלה וכו')

10. טל. Member

DeRossi16

האקסיומה היא שיש (לפחות) 6 קבוצות באנגליה. 3 בספרד. 3 באיטליה. 1 בצרפת ו-1 בגרמניה: שלא משנה מי מה מו ואיזה שחקן מדובר גדול או קטן ככל שיהיה: אף אחת מבין ה 14 קבוצות הללו לא רצתה אותו ואז רומא יכולה להכנס לתמונה.

אבל לא זו הנקודה שלי.
    יתרה מכך, שני השחקנים שהזכרת עשו בעצמם מאמץ עצום להגיע לרומא ואשכרה וויתרו על כסף. (ויתרו על פאקינג כסף!).
    אני גם לא רוצה להתנבא בנוגע לסיכויי ההצלחה שלהם.

הנק' שלי היא שפינטו, בכלל האימפוטנציה שלו בניהול מו"מ ובהפחתת מחירי קניה, משתדל הקיץ הזה אחרי האכזבה מהטלנובלה של פראטזי: להצמד אך ורק לעסקאות מסויימות:
    דד-ווד ו//או העברות חופשיות בלבד (מילת המפתח: "בלבד").
    -קרי: עסקאות בהן הוא לא צריך להתמודד מול מועדון יריב שנעמד על הרגליים האחוריות. ולכופף למועדון השני את היד.

*יש לזה מחיר לפורטפוליו החד גווני הזה בטווח הקצר: אתה מביא רק שחקנים שבאים אחרי תקופה רעה.
    *ויש לזה מחיר בטווח הארוך, שזה דבר שצריך לעניין יותר את הבעלים: יש תקרה למועדון כמו רומא, אם הוא מתרכז רק (מילת המפתח: "רק") בעסקאות שכאלו.

11. DeRossi16 Member

שחקן חופשי לא בהכרח משמע שחקן שבא אחרי תקופה רעה , אלא גם שחקן שלא רוצה להמשיך במועדון ומפחד מבעלים כמו קאיירו שיתקעו אותו שם לנצח אם יאריך חוזה , שחקן שלא הגיע להסכם שכר כזה או אחר.
    נכון שאתה בתור מנהל מקצועי לא מתמודד מול מועדון כשמדובר בשחקן חופשי , אבל אתה מתמודד מול הרבה מועדונים אחרים שהמוצר נוצץ להם כי הוא חופשי.
    נכון דיבאלה קיצץ בשכר , אבל את זה היה צריך לעשות גם אם היה בוחר לעבור למילאן,נאפולי או כל קבוצת אמצע באנגליה/קבוצה שהיא לא ריאל מדריד וברצלונה בספרד. תהיה בטוח שהוא קיבל עוד הצעות ממועדונים ברמת רומא.
    לקרוא לווינאלדום דד ווד זו הגזמה , מה גם לגרום למועדון לשלם חצי שחקן משכר זה לא עניין פשוט(בטח כשהוא סך הכל שנה אצלך) , בקיצור אתה עושה את זה קצת יותר פשוט ממה שזה, אני בטוח שכל קבוצת אמצע טבלה באנגליה או 3-5 בספרד היו שמחות לקבל שחקן כזה.

12. itzik.miro Member

דיבאלה היה סגור באינטר. לוקאקו הגיע, לא נפטרו מסאנצז אז לא היה לו מקום ולכן לא היו לו אופציות טובות מרומא באיטליה.

זה כמובן לא אומר אף מילה רעה על פינטו שלדעתי עושה עבודה טובה מאוד עד כה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

13. טל. Member

אני בפירוש לא טוען ששחקן חופשי או דד ווד זה דבר קל השגה(השאלה, אגב, היא לא האם אני קורא לוינאלדום עם ה 200 דקות ליגה שלו "דד ווד" או לא.. אלא האם גאלטייה ולואיס קמפוס קוראים לו ככה? -והתשובה היא כן).

גם שחקן חופשי, ושחקני דד ווד, ושחקנים בעלי שם מינימלי בכלל (כל שחקן) זה דבר שקשה להשיג. ועבודת ה DS היא לא קלה ולא טריוויאלית.

אגב מבחינת העונה הקרבה, חוץ מ-מאטיץ' אני גם לא מחזיק בדעה שלילית או פסימית במיוחד על אף אחד מבין שחקני הרכש שהגיעו​

14. תומר1989 Member

בשביל רומא, ההבדל בין חלונות שמביאים דד וודס/מסיימי חוזה וכו, לבין חלון שמביאים שחקנים עם פרופיל יותר גבוה - כמו נזונזי או מלקום (לפני שדפק פארטיה בשביל בארסה) זה אך ורק העובדה אם הקבוצה משתתפת או לא בצמפיונס. זה לא קשור לזהות הds שלדעתי אתה מפריז בהשפעתו. אף ds כריזמתי ועתיר ניסיון ככל שיהיה, לא יוכל לגרום לקבוצה מסויימת למכור לך שחקן בחצי המחיר שמועדון אחר הציע (כולל השכר לשחקן עצמו).

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  15. טל. Member

הסייקל הנוכחי של הקבוצה שאתה אוהד, החל עם המכירות המדוייקות והרכישות היקרות במכרז (לאחר שגברו על מתחרים והצליחו לכופף למועדון בצד השני את היד) בקיץ אחרי עונת 18/19.

AKA הקיץ אחרי האכזבה של אי השגת מקום 4 של עונת 18/19.
    ללא צ'מפיונס ליג.

עד שמר טיאגו פינטו לא יידע למכור את מי שיש לו ביקוש ושצריך למכור, אההם אההם כריסטאנטה מאנצ'יני ואיבנייז...

ולא יידע לקנות בכסף גדול את מי שצריך לקנות, אההם אההם לא מאטיץ':

-עננה כבדה רובצת מעל יכולותיו וכישוריו בעיני כותב שורות אלו. ובזאת אסיים מבחינתי את הדיון המעיק הזה.

מצב נושא:
הנושא נעול.