ריאל מדריד 2020/21: קיץ משעמם כמו הכדורגל. המטרה: אליפות נוספת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏7/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

הפסידו בהשוואה למה שיכלו להכניס, או הפסידו בהשוואה להכנסות. זה עולם ומלואו.

2. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1619183611553.Xxx

עשור עם נאצ’ו| כן, בדיוק לפני עשור זה קרה. שלושה ימים אחרי גמר הגביע, ריאל שוב הגיעה למאסטייה, התקבלה בפאסיו וריסקה את ולנסיה 3:6. ילד צעיר בשם נאצ’ו, בלם מקבוצת המילואים, פתח בהרכב וערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה. בהחלט אפשר לומר: “והשאר היסטוריה”. מי האמין שסיפור האהבה הזה יימשך כל כך הרבה זמן. 225 הופעות יש לו לנאצ’ו, במועדון הגדול בעולם. אשתקד הוא רשם רק עשרה משחקים והעונה? 25 הופעות. שחקן שתמיד אפשר לסמוך עליו. בעונת האליפות הוא כלל לא שותף, רשם 13 הופעות ב-2013, 19 בעונת הדסימה ובעונת הדאבל הגיעה קפיצת המדרגה עם 39 משחקים. כעבור שנה הגיע שיא הקריירה עם 42 הופעות.

לפני כמה שנים הגדרתי אותו " הבלם הרביעי בטוב באירופה ", הכוונה הייתה מבחינת ההיררכיה בסגל. אני באמת חושב שלאף קבוצה לא היה שחקן ברמה שלו. הוא מדרידיסטה בכל רמ"ח איבריו, הוא שחקן מרגש, אבל הכל טוב ויפה, מעטפת, בונוס ואקסטרה. אני מדבר נטו על היכולת. כמה פעמים היו לו הזדמנויות לעזוב, נניח להיות שר ההגנה ברומא (קיץ 2016) - והוא נשאר. הוא לא עוד שחקן ספסל ועוד שחקן מחליף מעבר אפילו לוורסטיליות המדהימה - מגן ימני, מגן שמאלי ובעיקר בלם כפי שהתעקשו עליו בקסטיליה. מספר משחקים כזה לא הולך ברגל. הוא אף פעם לא היה הבלם השני בההיררכיה. היו שם ראמוס ו-ואראן וגם פפה עד 2017 כולל אבל הוא עקף אותו בסיבוב בעונת הדאבל. ברזומה של נאצ’ו יש כבר הופעה כמחליף בגמר ליגת האלופות נגד ליברפול - יותר ממחצית; הוא שיחק מחצית בחצי גמר הצ’מפיונס בעונת הדאבל; הוא שיחק בשני משחקי רבע הגמר נגד באיירן מינכן ב-2017 וגם השנה נגד ליברפול. יש לו ברזומה גם קלאסיקוס, משחקי דרבי. שלא יגמר לעולם, בקיצור.

לא מעט אוהדים היו קרובים להתייאש ממנו אבל בינתיים הוא ניצל לא רע את הפציעות של הזאר. במארקה נכתב על: "השיפור של ויניסיוס". הברזילאי עשה קפיצת מדרגה בהיררכיה של הקבוצה והפך להיות שחקן מכריע יותר. הברזילאי הוא היחיד שלא נפצע העונה או סבל מקורונה (טפו טפו טפו) ושחקן השדה היחיד ששיחק בכל 16 המשחקים האחרונים של הקבוצה בהם היא לא הפסידה. הוא חצה את רף 40 ההופעות לראשונה (41) וכן את רף 2,000 הדקות (2,242). נכתב שכבר אין שום סימן שאלה לגבי המשך דרכו או מערכת היחסים שלו עם זידאן וגם 'רוחות הרפאים עזבו אותו'. זידאן עצמו אמר בשעתו: "גם אני לא כבשתי מספיק שערים ביחס ליכולת שלי". ב-16 המשחקים האלה, גם, הוא השפיע בשבעה על התוצאה, כשנגד קאדיס למשל סחט את הפנדל וכמובן אסור לשכוח את הצמד נגד ליברפול. לא בכל ערב הוא משחק כך אבל הוא כן משתפר. נגד אייבר הוא בישל את ה-0:2 של קארים ונגד אטאלנטה סחט את הפנדל ונגד ריאל סוסיאדד עלה מהספסל והשווה. הוא אמנם לא משפיע כמו קארים, קרוס או מודריץ' אבל קצת אחריהם. העונה יש לו שישה שערים ושבעה בישולים. שימשיך כך.

3. Raulito Madridista

דור רומנו אחרי המשחק נגד צ'לסי:

אבודים בבית
    | אופציה שניה לכותרת הייתה “הקוסם הצרפתי” ואני לא מדבר על המיסטר על הקווים לשם שינוי, אבל אל בנזמה אחזור בהמשך והקבוצה הכי הסיפור כמובן.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/2/2783d2e40d5fff911cd88809132594e429530b72.Xxx

בגדול אני מרגיש כל כך עייף, יותר מהשחקנים, זה היה משחק מתיש. תוצאה נוראית (למרות שההיסטוריה מוכיחה שאפשר) אבל הנחמה היא שהיה יכול וצריך להיות הרבה-הרבה-הרבה יותר גרוע. צ’לסי נראתה נגדנו כמו ברצלונה למען האמת, מזל שגם להם יש כמה שחקנים עם פעולות ויניסיוס. זידאן הובס טקטית לחלוטין לא רק במערך שבחר איתו אלא גם הגיב מאוד-מאוד מאוחר ומה שחסר לקבוצה במשמרת שלו הוא מהפך הירואי במשחק חוץ, מה שלא הצלחנו לעשות בשנה שעברה. מה שכן אני מאוד פסימי, אם ככה נראינו נגד צ’לסי, שבורים ורצוצים - גם אם נשיג את הכרטיס, למרות ש"ריאל מדריד לא משחקת בגמרים אלא מנצחת אותם" - מה יהיה נגד פ.ס.ז’ או סיטי?
    גם אם זידאן היה מחליף את מרסלו בדקה ה-37 כמו שעשה ברק בכר זה היה בסדר גמור, הוא היה גרוע וכל השאר למען האמת, לא יאומן שנשאר על המגרש עד דקה 76. לא קיבלנו ערך מוסף, לא היווינו איום בהתקפה. מה שכן, היינו כל כך חלשים שאני מתחיל לחשוב שבכל מערך זה פשוט היה בלתי אפשרי. קרוס היה בסדר דווקא וגם מיליטאו אבל נאצ’ו עם תצוגת נפל, קסמירו עם כמה עקבים מיותרים, מודריץ’ נראה עם הלשון בחוץ ובזה זידאן אשם - לא היה צריך לשחק נגד בטיס. ויניסיוס פשוט כלום. רק בנזמה הירואי וקורטואה, בקיצור. אני באמת חושב שמרסלו עם כל הצער לא יכול לתרום לנו כלום.
    בגומלין יהיה לנו את פדה ומנדי שאני מסכים שהם מוסיפים לנו אתלטיות ומהירות ולא היו דורסים אותנו ככה, ומצד שני זה לא מספיק. נצטרך את הזאר בגומלין, חבל שלא שיחק יותר היום, מתמוגג מכל נגיעה שלו בכדור והיום היו אפילו פחות - כי הוא חכם, כי הוא מקבל את ההחלטה הנכונה, כי אין ברירה, נחמת עניים. ראיתי אוהד עם חולצה שלו בבר בליאו בלומס ואמרתי לו - ‘אחי אם הוא נותן גול אני עושה איתך סלפי, טוב שלא התייאשת. החולצה שלי עמוק בארון’. אם לא נקבל את הזאר של צ’לסי, מהלך מבריק אחד, לא השחקן שהיה יוצר 5-6 מצבי הבקעה ודוהר מהחצי - אין לנו סיכוי.

אחרון חביב: בנזמה. משחק מושלם, גם הבעיטה לקורה. לא איבד אף כדור, איך הוא שומר עליו ליד קו הרוחב ולא משנה איזה שחקן יפעיל לחץ עליו. אני שמח על העונה הזו שלו ואפילו אשתקד, למדתי לחבב אותו. אני עד עכשיו לא מאמין שהשער הזה נכנס, רגע של קסם, של גאונות, למרות שכבר היו לו גולים במספרת (קלאסיקו, אמסטרדם). שער ראוי שנראה שוב ושוב ושוב, שער שבזכותו הוא משתווה לראול ככובש הרביעי הגדול בהיסטוריה של המפעל. אם הוא יבקיע גם בגומלין ויקח אותנו לגמר אני מבטיח לקנות חולצה שלו ולהפסיק להיות אנטי.

שיעור היסטוריה לאלה שמחפשים אופטמיות. עזבו קבוצות אחרות שעברו אחרי תוצאה מחורבנת בבית. זה קרה לנו בשנות ה-2000 פעמיים נגד יריבות מאנגליה, פעמיים מנצ’סטר יונייטד. ההצגה של ראול ורדונדו בשנת 2000 עם ה-2:3 אחרי תיקו מאופס במדריד; וב-2013 אחרי 1:1 בברנבאו - לוקה בעט לקורה ופנימה מכל הלב ואחרכך רונאלדו כבש שער ניצחון. האללה מדריד! תמיד.

4. Raulito Madridista

לאחר המשחק נגד צ’לסי:

כותרות העיתונים:

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/4245_1619591446379.Xxx

שער המארקה : “תיקו שמאפשר לך לחלום” - על רקע התמונה של בנזמה נועץ את הכדור ברשת נכתב - “המאבק יוכרע בלונדון לאחר ה-1:1 במדריד. ריאל התגברה על פתיחה מוחצת של האנגלים בזכות גולאסו של בנזמה”. אזכורים לשיפוט ללא דופי בצל כל הקונספירציות למיניהן| בסיקור נכתב: “שער נהדר של בנזמה מציל את ריאל ומחזיק אותה בחיים. הוא לא צריך לשכנע אף אחד בשלב הזה, הוא בשיא הקריירה והאיש שסחב את ריאל לחצי הגמר. הוא הבקיע ברגע מדויק כשצ’לסי הייתה כמו הוריקן שלא ניתן היה להפריע לו”. עוד נכתב כי “ריאל היא קבוצה שנוצרה עבור ליגת האלופות. רק היא יכולה לשרוד סערה כזו של חצי שעה ולהשיג 1:1”. נכתב כי קרבחאל ומרסלו לא תרמו ולריאל לא היה את הכדור. להוציא את בנזמה, רק מיליטאו, ואראן וטיבו קיבלו ציון נורמלי של שני כוכבים, השאר עם כוכב אחד.

בפן ההיסטורי, ריאל מעולם לא הצליחה להעפיל לגמר בשלושת הנסיונות שלה אחרי תיקו 1:1 במשחק הראשון. בעונת 1975-76 ריאל פגשה את באיירן של בקנבאואר ומולר וסיימה ב-1:1 בספרד. בגומלין ריאל ספגה צמד מרגלי מולר והודחה. בעונת 1987-88, פ.ס.וו של הידניק וקומאן סחטה 1:1 בספרד. בגומלין בפיליפס זה נגמר ב-0:0 טראגי (“הלילה הגרוע בקריירה שלי”, הכריז בוטראגיניו) וריאל הודחה. בעונה שלאחר מכן ריאל פגשה את מילאן האימתנית של ואן באסטן, חוליט, בארזי, מאלדיני. זו הייתה הקינטה דל בויטרה שלנו, קבוצת על, שאחרי 1:1 בספרד (הוגו סאנצ’ס כבש לנו, אך ואן באסטן השווה) - הובסה 5:0. למרות זאת| בסקר המארקה, למרות זאת, קרוב ל-6,000 הצביעו - ו-66%, כשני שליש, מניחים שריאל תעבור.

שער ה-AS: “בנזמה הוא התקווה”. נכתב שהגולאסו של הצרפתי הציל את ריאל אחרי ההוריקן של צ’לסי בתחילת המשחק. “בזכות השיוויון, הכל יוכרע בלונדון”; הציטוט של זידאן: “אנחנו בחיים”| בסיקור ב-AS נכתב: “בנזמה עמד בפרץ של צ’לסי. ריאל יצאה משתי סערות - אחת במזג האוויר ואחת שהיא צ’לסי. היא הוכיחה את המעלה הגדולה שלה בתחרות הזו והסבירה גם במשחק חלש את 13 הזכיות במועדון. צ’לסי קבוצה של שפע פיזי עצום, עם הכדור ובלעדיו, בעיקר בלעדיו. כשהפגינה נמצרות יתרה, היא לא נתנה לריאל לנשום. לבלמים, למגנים, לקאסמירו. ריאל הרגישה שבבית שלה מטרידים אותה, אבל השוותה. בחצי השני היא הגנה טוב יותר ויצאה מההלם”. בנזמה קיבל את הציון שלושה כוכבים כמובן וגם טיבו ומיליטאו.

כתבה נוספת היא: ‘חמש סיבות להאמין’ על אף ההיסטוריה. נכתב על נאצ’ו ומיליטאו שהיו איתנים בהגנה (בעיקר הברזילאי), על כך שפדה ומנדי יהיו ‘שחקני הרכש לגומלין’; הכושר המבריק של בנזמה; הציפייה שהזאר יפתח וישחק 90 דקות והפעם הוא באמת בריא; ואפילו המחצית השנייה הסבירה יותר והעובדה שעמדנו בפרץ.

בנזמה השתווה לראול עם 71 שערים בליגת האלופות | הצרפתי כבש את שער העונה שלנו, לא רק בחשיבות אלא גם ביופי בבעיטת חצי מספרת נגד צ’לסי. שער כזה שווה ציון דרך - הוא הפך למבקיעי הרביעי בטיבו במפעל (אחרי רונאלדו, מסי ולבנדובסקי) בצוותא עם מספר 7 הנצחי. 59 שעריו כבש במדי ריאל ו-12 במדי ליון. עונת השיא שלו במפעל הייתה 2011/12 עם שבעה כיבושים. זה היה השער החמישי שלו במעמד חצי הגמר (שלושה מהשערים נגד באיירן, אגב, צמד ב-2018), כמו דל פיירו וירי ליטמאנן. כמו כן, הצרפתי הגיע ל-85 שערים מאז עזיבת רונאלדו, 28 העונה - אחד יותר מאשתקד. ועל הדרך הוא רשם את הופעתו ה-110 בליגת האלופות במועדון - עקף את רוברטו קרלוס כשרק ראמוס (128), ראול (132) וקסיאס (142) לפניו.

בתקשורת כמובן עפו על הגולאסו של קארים. “בנזמה, מי אם לא הוא”, נכתב במארקה. “הוא השחקן היחיד שהבין את המשחק. הציל את קבוצתו במחצית עם שער נהדר, רגע אחרי שפגע בקורה לאחר עוד מבצע סולו. יש לו הרבה איכות, זה לא חדש, והוא לא התקשה בפן הפיזי נגד האגרסביות של צ’לסי”. מעבר לכך ביקרו את דשאן: “תעצור את הפשע הזה, אסור שהוא לא יהיה באליפות אירופה”; “כן, קארים, אתה יכול!”, כתב תומאס רונסרו בהתלהבות בטור ב-AS. “הוא ה-‘9’ טוב ביותר בכדורגל. הוא לא רוצה כמו לבנדובסקי אלא רוקד כמו ברבור שגם יודע לצוד כמו נמר”. “דון קארים בנזמה. שער אדיר והיסטורי שנותן תקווה לכל המדרידיסטאס”, נכתב בכתבה אחרת.

החומה מיליטאו| “מיליטאו? increíble! (מדהים). הוא בתקופה אדירה. אנחנו כמו משפחה והוא יודע מה מייצג עמועדון הזה. תמיד יש לו שמחה גדולה בחדר ההלבשה ומחויבות שיא. אני מאוד שמח בשבילו”, החמיא רוברטו קרלוס. אנטוניו רומרו פרשן ה-AS כתב: “הוא הפך ממחליף מפוקפק לחומה ללא תחרות. זידאן מצא את הבלם שהיה חסר לו. הוא קוטף את הפרס אחרי חודשים קשים. הוא היה הבלם הכי טוב על כר הדשא, טוב מוואראן המנוסה שאיבד את זה”. “הוא שחקן הרכב קבוע ואי אפשר להזיז אותו כבר, זה המצב החדש. הוא בלם מרהיב שמאשר בכל משחק את התחושות הטובות מהמשחק הקודם. הוא לא סתם נכנס לשחק אלא עשה זאת ברגע הכי קשה העונה. הוא בלם מרהיב, מיהרנו לשפוט אותו. 50 מיליון יורו זה נראה לפתע זול”, נכתב במארקה.

זה היה המשחק ה-15 שלו העונה, 1,189 דקות, לעומת 20 הופעות אשתקד ו-1,469 דקות. אולם, אשתקד הוא שיחק רק בשלושה משחקים גדולים באמת - פ.ס.ז’ בשלב הבתים והגומלין נגד סיטי. העונה יש לו כבר קלאסיקו ברזומה, פעמיים ליברפול וחצי גמר אחד - לא שיחק מעולם במעמד הזה במדי פורטו. כמו כן הוא פתח בהרכב בכל שמונת המשחקים האחרונים של הקבוצה. שימו לב למספרי הפלא, שמרנו אותם לסוף. הוא רשם שבע תיקולים אמש, הכי גבוה לשחקן ריאל העונה. מיליטאו כמובן בישל את השער בנגיחה. הוא נגע בכדור 91 פעמים, חילק 62 מסירות מדויקות, ניצח ב-11 מאבקי אוויר, סיפק חמישה כדורים ארוכים מוצלחים; חטף שלושה כדורים, הרחיק ארבע פעמים היטב ובלם נגיחה אחת. הוא ביצע מסירת מפתח אחת ועשה שני דריבלים טובים.

וגם התגובות לאחר המשחק: זידאן: “אנחנו בחיים. פתחנו לא טוב והשתפרנו, התוצאה הוגנת”| הזאר: “התוצאה יכלה להיות גרועה יותר, אני רוצה לחזור צעד אחר צעד ולשחק עד תום העונה”| מרסלו הבטיח: "הגומלין יהיה אופרה אחרת. אנחנו יודעים מה עלינו לעשות ורגועים| ואראן: “שתי המחציות היו שונות, הם התחילו בעוצמה ושברו את הלחץ שלנו בקלות. נפן הפיזי יהיה חשוב אך גם הנפשי. בנזמה כבש שער ענק”.

מי שרוצה עוד פרספקטיבה לגבי השלישייה הקדמית שלנו: בנזמה בעונה יפה עם 28 כיבושים והשניים הכי טובים אחריו הם אסנסיו וקאסמירו\ויניסיוס עם שישה כל אחד. ככה זה נראה ביתר הקבוצות הגדולות באירופה.
    אשתקד, 2019/20 : בנזמה עם 27, ראמוס עם 13 בזכות הפנדלים ורודריגו עם שבעה ואף לא אחד מאז ינואר.
    עונת 2018/19: בנזמה עם 30, בייל עם 14 וראמוס עם 11 - גם בזכות הפנדלים.
    בעונה האחרונה לפני כריסטיאנו - 2008/09: ראול והיגואין כבשו 24 שערים כ"א, ואן ניסטלרוי (גמר את העונה באוקטובר) עם עשרה. לרובן והונטלאר היו שמונה.

5. Raulito Madridista

קצת חדשות:

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/4247_1619694010727.Xxx

* דני קרבחאל גמר את העונה - איזו עונה מסויטת עבור המגן שספג עוד פציעת שריר, בפעם המי יודע כמה, ולא יחזור לשחק. המגן בן ה-29 רשם רק 15 הופעות בכל המסגרות. 28 משחקים החמיץ בגלל פציעות כאלה ואחרות. העונה הכי גרועה שלו עד עתה הייתה ב-2015/16 בה רשם 30 משחקים. האופציות לצד ימין עד תום העונה: נאצ'ו פרננדס ואלברו אודריוסולה.

* לפי ה-ABC, פניית פארסה של סרחיו ראמוס שמוכן לקצץ בשכר בתמורה לחוזה לשנתיים ורוצה להישאר. "הוא חשב על זה טוב, חשב על זה הרבה והבין שהכי טוב עבורו להישאר. זוהי ההצעה האחרונה שלו". מדובר על קיצוץ בשיעור 10% לאור משבר הקורונה.

* בחדר ההלבשה מאמינים בהעפלה לגמר באיסטנבול "כנגד כל הסיכויים". במארקה נכתב כי הפציעות והיעדר הרוטציות, מה שנכפה על זיזו - הביא את הקבוצה לקו הסיום כשהיא פגועה ועייפה. אולם השחקנים בטוחים. ה"יכול היה להיות יותר גרוע" (התיקו 1:1 בספרד) הפך ל:"הכל אפשרי ואפשר לנצח אותם". בקבוצה מאמינים שחזרתם של פדה ומנדי - מהווה חיזוק אדיר. "הקבוצה זקוקה לשרירים, לכוח ולאנרגיה שיש להם", נכתב. באימונים האחרונים זידאן מרבה לעבוד על הביטחון העצמי ולתת לשחקנים תחושות חיוביות, גם בלי להכביר במילים. "שני שחקן רכש ללונדון" מבשרת הכותרת החגיגית ב-AS ברוח דומה.

* דמיאן דאף אקס צ'לסי תקף את אדן הזאר: "הוא מעולם לא היה מקצוען ותמיד סבל מעודף משקל. הוא הגיע לריאל כשחקן היקר בהיסטוריה שלה ב-150 מיליון יורו ובמקום להיות חדור מוטיבציה הוא הגיע שמן לקדם העונה. אומרים שיש לו מזל רע בגלל 11 פציעות אבל הוא לא נתן מעצמו, אין לו את הדחף שיש למסי ורונאלדו אחרת הייתי מזכיר אותו באותה השורה איתם".

* בדיוק היום (29 באפריל) לפני שבע שנים - ריאל מדריד מפרקת 0:4 את באיירן מינכן בגומלין בגרמניה עם צמדים של סרחיו ראמוס (שתי נגיחות תוך ארבע דקות!) וכריסטיאנו רונאלדו (מתפרצת מושלמת וכדור חופשי ערמומי מתחת לחומה), משלימה 0:5 בסיכום על הטרבליסטית הגאה ועל הפרצוף של פפ גווארדיולה ומעפילה לגמר צ'מפיונס ראשון מאז 2002. אחד הניצחונות הכי גדולים שראיתי כאוהד. עוד על המשחק - לחצו כאן.

6. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1619772986002.Xxx

שומרים על הנכס? לפי ה-AS, ריאל מדריד שיפרה משמעותית את הצעתה ללוקאס ואסקס : שכר בגובה חמישה מיליון יורו לעונה בחוזה לשלוש שנים עם אופציה לעונה נוספת (חוזהו הקודם עמד על 3.5 מיליון יורו לעונה אך היה עליו לקצץ 10% כמו שאר השחקנים לאור משבר הקורונה). הקשר-מגן שסיים את העונה והיה נפלא כגיבוי לקרבחאל - מחזיק בהצעות מפתות יותר מבאיירן מינכן ופריז סן ז’רמן אך מרוצה מההצעה שקיבל מקבוצת חייו ויש פתח לאופטימיות. היה חשוב ללוקאס שהמועדון יביע נכונות ויילחם עליו. העונה רשם לוקאס 34 הופעות בכל המסגרות בהן כבש פעמיים ובישל עוד שמונה. מספר הדקות שלו: 2,770 (שמיני בסה"כ ושביעי מבין שחקני השדה). הוא פתח בהרכב בשמונה משחקים בליגת האלופות, 21 במסגרת הליגה, השלים אפילו 120 דקות בגביע וגם פתח בסופרקופה נגד בילבאו. תעשו לבד את המתמטיקה.

בספרד דווח בנוסף שפלורנטינו פרס לא אוהב את העובדה שעתידו של המאמן לוט בערפל והוא מנסה לשכנע את זינדין זידאן לחתום עד 2024 (בלי קשר לאיך תסתיים העונה), כלומר להאריך את חוזהו המקורי בשנתיים, ולתת לו השפעה גדולה יותר על רכש ובניית הסגל.

בשורות מעולות. אני מקווה שיש בהן מן האמת. לוקאס לא חמדן לדעתי והוא לא יהיה שחקן הרכב במועדון פאר. אם הוא נשאר אני הרבה יותר רגוע, הוא באמת השתפר קצת גם בפן ההגנתי ואם נאמר את האמת - אני לא תופס את הראש במשחקים שהוא פותח כקשר כנף, עמדתו הטבעית. אסנסיו או ויניסיוס מתסכלים אותי הרבה יותר. הוא אחלה שחקן סגל - הוא מהיר, הפס שלו טוב, יודע להשתחרר מלחץ, כל הזמן בתנועה ומרים נפלא, כמו נגד גלדבאך. הלוואי שיישאר.

modric19 אוהב/ת את זה.
  7. Raulito Madridista

קצת זכרונות:

https://scontent-lhr8-2.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/180599413_3524507880983534_1552130960844915051_n.Xxx?_nc_cat=101&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=IfOKTRfzwVoAX8Cv2Qu&_nc_ht=scontent-lhr8-2.xx&oh=619e964002f046ffb7178b6dbece5944&oe=60B5118A

[נכתב אתמול] השניים במאי 2017. לא מדובר אמנם בגמר, אבל לא רחוק מזה, ובהחלט יום היסטורי אותו אני מזכיר בכל שנה. משחק לפנתיאון מעונת הדאבל האגדית. נתחיל מהסוף: ריאל מדריד מפרקת 0:3 את אתלטיקו מדריד בחצי גמר הצ'מפיונס בסנטאיגו ברנבאו. מי היה יכול לחלום על מקדמה כזו לגומלין? המשחק בקאלדרון? לפרוטוקול. תביאו את הכרטיס לקארדיף. רונאלדו כמובן, האחד והיחיד, זה שלא יודע שובע – התעלל בעוד קורבן אחרי באיירן מינכן עם שלושער. בלי מאמץ.
    הייתי שם בברנבאו. כל תמונה או אפילו סרטון עוצמתי שהעלתי לדף בשנה שעברה (חפשו, אל תהיו עצלנים) – לא יוכל להסביר את התחושה הזו, השניות האלה כשהכרוז צועק “Hatrick De Cristiano Ronaldo” ואתה יחד עם הקהל , 80 אלף איש מטורפים מרעידים את המגרש – שואג בחזרה ומקנח ב-"SSUUII" אימתני. רגעים למזכרת לכל החיים. צפיתי בזה שוב עשר פעמים בטלפון והצטמררתי כמו בפעם הראשונה. גם אם אני נראה מטומטם שם.
    באותו רגע הבנתי מה חוויתי אבל כנראה לא מספיק. זה נראה לך מובן מאליו – אנחנו ריאל מדריד, זה הברנבאו. ליגת האלופות היא המפעל שלנו. יש לנו את זידאן ואת כריסטיאנו רונאלדו הכל יכול. ברור שננצח, ברור שנזכה בצ'מפיונס.רק בדיעבד אתה מעריך, בנקודת זמן אחרת. כמה קבוצות על לא הצליחו לעשות את ההישג שעשינו. כמה שחקני על לא נתנו הצגה כזו. וזה מעבר לכך – אני, אחד שחיי את הקבוצה הזו 24-7 – האתר, הפורומים, העבודה, הספר שהוצאתי, המשחקים הגדולים שהייתי בהם – מרגיש שלא עשיתי מספיק, שלא נהניתי מספיק, לא מיסגרתי מספיק, לא נשמתי מספיק את אותם הרגעים הגדולים ולא הייתי במספיק משחקים. (וכולנו יודעים שכל הסעיפים למעט האחרון - אינם נכונים). תודה לך, אלוהי הכדורגל ואם אפשר בקשה לפני אחרונה - יום רביעי, London Calling.

ועוד באותו התאריך:

תשע שנים לאליפות 212: בדיוק היו לפני תשע שנים זכתה ריאל באחת האליפויות הגדולות בתולדות הליגה הספרדית - עונת 2011/12, אליפות השיאים - 121 שערי זכות ומאה נקודות ליגה. עבור אוהדים רבים מדובר בריאל החזקה ביותר שראו מאז ומעולם - קבוצה שדורסת וכותשת על בסיס שבועי. הקבוצה של מוריניו - שחשבנו שתביא את הדסימה. 16 ניצחונות חוץ, 31 מחזורים בפסגה ומאז המחזור העשירי לא זזנו משם. עונת ה-60 שערים של רונאלדו, אוזיל ודי מאריה הקוסמים ופיפיטה וקארים "שבוע-שבוע'. עונה שנפתחה עם 0:6 מוחץ בסראגוסה ובפברואר כבר היינו בעשר נקודות יתרון על בארסה של פפ. וכמובן גם ה-1:2 בקאמפ נואו. עוד תוצאות? 2:6 בפיחואן, 1:7 על אוססונה, פעמיים 1:4 על אתלטיקו מדריד, 2:6 על ראיו וייקאנו. האליפות הובטחה רשמית עם 0:3 בסאן ממס. היגואין כבש שער מרגש, אוזיל הכפיל וכריסטיאנו חתם. האליפות הגדולה בקריירה של מוריניו. האם זו ריאל החזקה ביותר שראיתם?

8. Raulito Madridista

סדר בעניינים לקראת צ'לסי: למרסלו 'נמצאה מחליפה' והוא המריא עם הקבוצה (זוכרים את ההתחייבות בקלפי?); רפאל ואראן פצוע וייעדר עשרה ימים, אבל - הקפטן סרחיו ראמוס חוזר וגם פרלאן מנדי ופדה ואלוורדה שברגע האחרון התקבלו תוצאות שליליות לבדיקת הקורונה. קבוצת הכדורסל נכנעה לאנאדולו אפס ולא תהיה ביורוליג אבל קסטיליה של ראול (רוצה להעפיל לליגה השנייה בספרד) וכמובן הקבוצה של זידאן - מקוות לעשות שבוע הישגי.

כותרות העיתונים לקראת גומלין חצי הגמר נגד צ'לסי!

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1620194340014.Xxx

שער המארקה: על רקע התמונה המרגשת של זידאן ומעגל השחקנים באימון המסכם נכתב: "פפ כבר מחכה לכם באיסטנבול (בגמר)"| ראמוס, ואלוורדה, מרסלו ומנדי (כל אחד מסיבותיו) - לא יפסידו את 'הגמר' נגד צ'לסי| זידאן הבהיר: "זה לא נס, אנחנו נמצאים היכן שמגיע לנו להיות"| עוד נכתב כי סיטי העפילה לגמר ראשון שלה אחרי 0:2 על פ.ס.ז'.| בפריויו למשחק נכתב: במארקה הלכו על המספר הנוסף: "1,100 ימים לאחר מכן", נכתב בפריויו. יותר משלוש שנים מאז שריאל שיחקה וניצחה בחצי גמר ליגת האלופות האחרון שלה. אבל הבחורים של זידאן כמעט עם הכל כדי לחלום על איסטנבול. לפני שלוש שנים וארבעה ימים בדיוק ריאל עברה את באיירן אחרי 2:2 קשה בברנבאו וחגגה העפלה לגמר שלישי ברציפות והרביעי מזה חמש שנים, הגמוניה שמעולם לא נראתה בהיסטוריה של המפעל, אך הרבה דברים קרו מאז, אתם יודעים. נכתב שריאל לא הצליחה לחזור לגדולתה וחוותה העונה קשיים אינסופיים וכעת היא באתגר הלפני אחרון. "צ'לסי סוגרת את המעבר כרגע אחרי ה-1:1 בספרד, אבל ריאל חדורת אמונה. כדי לחפש את הפרצה, יש לזידאן כמעט הכל חוץ ממגן ימני. 'קרוס ומודריץ' צריכים להגיע טריים ברגליים ובראש כדי לגרום ליריבה לחוסר איזון, והזאר שלא היה יכול לבחור משחק טוב יותר מאשר להראות איזה שחקן אדיר הוא היה ולמה הוא הגיע לריאל. וכמובן בנזמה, התקווה הגדולה והיחידה בהתקפה. החלום הוא איסטנבול אך ריאל זקוקה להופעה יוצאת דופן".

כתבה גדולה בעיתון " El RH del Madrid - ריאל מדריד של ראמוס והזאר - שני תפוחי האדמה החמים של זידאן לקראת צ'לסי. "המאמן מתלבט האם להמר על שניהם בהרכב על אף ששיחקו מעט מאוד לאחרונה או להשאיר אותם כמשני משחק במחצית השנייה". "ריאל מדריד נסעה ללונדון כמעט עם כל התותחים, יש ספקות רבים ומעל הכל שניים - הקפטן והקשר הבלגי". בכתבה עשו בעד ונגד הכללתם של ראמוס והזאר. נכתב כי ריאל מתקשה תמיד ללא הקפטן כמו שראינו נגד אייאקס ב-2019, נגד סיטי ובכלל מאזן האימה שלה בצ'מפיונס בלעדיו - ידוע. למה שלא ישחק? כי הוא לא נמצא במצב פיזי אופטימלי ולא שיחק מאז הניתוח בשישה בפברואר למעט אטאלנטה, ומיליטאו לקח צעד קדימה. למה שהזאר ישחק? אי אפשר להטיל ספק באפשרות הזו כשהוא בריא, הוא נראה טוב נגד אוססונה והוא היחיד פרט לבנזמה שבאמת מסוכן. גם קארים נהנה לשחק איתו. מדוע שלא ישחק? ריאל הצליחה העונה וגם אשתקד - בלעדיו. ויניסיוס למשל היה המפתח נגד ליברפול. הברזילאי יספק מהירות ואולי הפעם יהיו שטחים בגשר. בכתבה ישנם גם סקרי אוהדים - 70% תומכים בכך שראמוס יפתח, 62% טוענים גם שהזאר צריך לשחק.

שער ה-AS: על רקע תמונה של ראמוס הווירטואוז באימון: "ניתן את כל מה שיש לנו" (הציטוט של המיסטר)| זידאן, שניצח ב-11 מ-12 קרבות הנוקאאוט שלו (הפסיד רק אשתקד לפפ), העביר מסר אופטימי לקראת הגומלין נגד צ'לסי| הקפטן עם סיכוי טוב לפתוח בהרכב| בפריויו למשחק נכתב: "מסתערים על המבצר של לונדון", זו הכותרת בפריויו. ריאל מציגה את ההתקפה הגרועה ביותר שלה מזה 18 שנה אבל תגיע חדורת אמונה מול הגנת הברזל של טוכל. נכתב שריאל איימה רק פעם אחת במשחק הקודם וזה לא קרה לה באף משחק להוציא את ההפסד לפ.ס.ז' ב-2019 - נגד אותו המאמן, שהעניק מנוחה לשחקנים בכירים בשבת ויש לו ספקות רק בהתקפה. אבל גם ריאל הסיקה מסקנות מהמשחק הראשון. זידאן שיחזר שחקנים ואין לו ברירה להשתמש בקרוס השחוק וגם במנדי שלא שיחק שלושה שבועות. על ראמוס נכתב שהוא בעונה הגרועה בקריירה שלו וטראומת פציעות. ההרכב? בנזמה באנקר וגם הזאר, התלבטות בין פדה כקשר רביעי לבין אסנסיו. נאצ'ו בימין ומנדי בשמאל והקפטן באמצע.

בנוהל, ידיעת מספרים של מיסטר צ'יפ. קבוצות שסיימו ב-1:1 בבית במשחק הראשון העפילו ב-27% מהמקרים לשלב הבא במפעלים האירופאיים. בליגת האלופות היו 37 פעמים בהן הקבוצה הביתית סיימה ב-1:1 והיא העפילה ב-12 מקרים - כ-32% - פעם אחת בזכות שערי חוץ (דווקא אז צ'לסי שילמה מחיר - נגד פ.ס.ז' ב-2015) ועשר פעמים בזכות ניצחון חוץ - כמו שעשתה אייאקס ליובנטוס ב-2019| ריאל עצמה עברה פעם אחת רק אחרי 1:1 ביתי - מול יונייטד ב-2013. בחצי הגמר היא לא הצליחה להפוך את התוצאה. צ'לסי עצמה עברה בחמישה מששת המקרים בהם שהשיגה 1:1 בחוץ. צ'לסי היא היריבה ששיחקנו נגדה הכי הרבה פעמים מבלי לנצח - שתי תוצאות תי'ו ושני הפסדים. אחריה נמצאות ארסנל ואיפסוויץ' עם תיקו והפסד; מנגד, צ'לסי עברה רק בחמישה מתוך 13 משחקי הנוקאאוט שלה נגד ספרדיות.

9. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/8/874d735b6551b578e490cc57eaf26b2690c8d731.Xxx

המסע (עדיין לא) תם| אני הבן אדם הכי עצוב בעולם בערך, מבואס כמו בימי שמינית הגמר הדוחים אלא שאז הייתי בן 17. עבר כבר עשור (הנחמה שלי היא שהספר שלי על הקבוצה שמתייחס ל-13 זכיות בליגת האלופות – עדיין עדכני). וברצינות: הייתי מאוד פסימי גם לפני המשחק כי אין לנו התקפה, ואני עדיין מבואס כי אני מסתכל על צ’לסי – קבוצה חרוצה, ממושמעת, מאורגנת, נלחמת (מוכר לכם?), אין לה כוכבים גדולים חוץ מקאנטה ואולי מאונטה. ורנר יבקיע מצב אחד ויחמיץ חמישה, יש לה כל כך הרבה ליקויים. לא היינו אנדרדוג, זו לא מנצ’סטר סיטי או פ.ס.ז’.

מה שכן, לא הופענו לצמד המשחקים ועפנו בצדק מוחלט וזה אולי הכי מאכזב, זה לא רק ההתקפה - שלושה מצבים ב-180 דקות. כלום לא עבד הקבוצה הזו לא מסוגלת כבר להגביר את קצב המשחק שלה. עוד מסירה לאחור, עוד פעם קורטואה. אף מהלך מהיר, מפתיע, נועז, משהו בלתי צפוי. הפסדנו בכל מאבק – ספרינט, כדורי גובה (ראמוס?). נראה כאילו השחקנים שכחו ש-0:0 יעיף אותנו. צ’לסי עשתה הכל נכון, הגיעה למצבים מאוד-מאוד בקלות.

כמעט תמיד כדי לזכות בליגת האלופות אתה צריך קבוצה מיוחדת. נדיר שזה לא ככה. הקבוצה שלנו הפכה מסתמית ומעצבנת בינואר ל"מרגשת" מאז, בעיקר לנוכח הפציעות ושחקנים כמו נאצ’ו ומיליטאו, אבל אנחנו רחוקים שנות אור מהפרק הקודם. ועכשיו אין מגן ימני נורמלי, האמצע שהחזיק אותנו עם הראש מעל המים – כשל מאוד ודעך מאז הגומלין באנפילד. זה לא מספיק שקרוס ומודריץ’ היו בסדר ואיבדו פחות כדורים – בשני המקרים שלהם לבעוט מחוץ לרחבה זה היה דרדרלה לאמצע. אין לזה מקום אפילו לתקציר וגם אם רוצים בכוח.

אין לנו התקפה, טייק 100 – חוץ מבנזמה לדעתי שהיה מדהים ועשה את המיטב, יצר יש מאין בשתי הזדמנויות. הוא שחרר בשנייה אחת בעיטה אדירה ומנדי הדף ובמצב השני לטעמי היה בלתי אפשרי לנגוח לקרקע. הוא שיחק לבד. למה לבד? כי הזאר לא תרם כלום ו-ויניסיוס (האמת? סביר) סורס.

אני מניח שפדה לא היה כשיר ליותר מדי (כשהוא עלה לכר הדשא לפחות ראינו רגליים זריזות, מהירות, טירוף), חזר אחרי קורונה ‘ממושכת’ וזידאן צדק כשפתח עם הזאר – אם לא עכשיו אז מתי? אבל הוא אכזב בגדול. עזבו את התמונה שלו מחייך אחרי המשחק – אידיוט, קצת טאקט – אלא כדורגל נטו. הפעם הוא בריא, הבטיחו לנו, לא? נגד אוססונה עוד היה בסדר. אבל לא דריבל – לא לקח על עצמו, לא מסירה מעניינת, לא בעיטה, לא נייד. השחקנים גם רגילים שהוא לא נמצא. חבל, כנראה זה כבד עליו להיות מנהיג. לא מבין איך שחקן ששנתיים פצוע ומקבל קרדיט בחצי הגמר פשוט לא בא בטירוף, חבל, גם אם זה לא ממש האופי שלו

בגדול: זו קבוצה שיכולה לשחק בעוד שנתיים-שלוש במשחקי אגדות הברנבאו עם הוותיקים כמו מיצ’ל סאלגדו והארבלואות למיניהם.

מקווה שלא נראה קריסה עכשיו, קשה לשים הפסד כזה מאחור. הלוואי ונסיים את העונה בטעם טוב=עם אליפות, מגיע לזידאן שהתמודד במצב בלתי אפשרי רוב העונה. אם הייתם אומרים לי בינואר שנגיע עד כאן (זה לא הכי מנחם, אפילו ממש לא) - לא הייתי מאמין. היום הוא אולי קצת התחכם ואיחר בתגובה (מיליטאו היה צריך לחזור להיות בלם כבר אחרי רבע שעה), חבל. אני חושב על קבוצות אחרות שלנו שספגו כל כך הרבה מכות - ריאל של קאפלו ב-2007 אחרי ההדחה שוברת הלב נגד באיירן וגם ה-3:3 נגד מסי בקלאסיקו כשהוא השווה ברגע האחרון. ידענו לקום מזה ולנצח ולחגוג אליפות מרגשת.

אבל תודה לקבוצה שהחזירה את העונה הזו לחיים בחודשים האחרונים ושמרה על התשוקה והלהבה שלי בחיים האלה. תודה לאלוהי הכדורגל. האללה מדריד! תודה אלוהים, תודה.

“אחר כך בא החושך, הקסם נעלם רק עומק מבטייך וצער העולם”
    “את מוכרת לי מפעם אולי מגלגול אחר… חלום שהשאיר בי טעם של זיכרון בוער” [הגרסה של איתי לוי, ממליץ]

10. Raulito Madridista

יומיים לאחר ההדחה מליגת האלופות - כותרות העיתונים, תהיו מוכנים להרבה ספקולציות

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1620368556234.Xxx

שער ה-AS עוסק בעתידו הלוט בערפל של המאמן: "זידאן חושב על עתידו" - נכתב כי המועדון רוצה שימשיך גם בעונה הבאה בהתאם לחוזהו (בלי קשר להאם יזכה בתואר או לא) אך המילה האחרונה תהיה של המאמן הצרפתי ויש לו ספקות לאור ההדחה (נכתב כי העובדה שריאל הייתה נחותה משמעותית עם הסגל הזה בצמד המפגשים - לא תורמת לזידאן). כמובן שהוא לא מתייחס לכך ואומר שהוא חושב רק על זכייה באליפות. ההחלטה תתקבל רק בתום העונה. עוד אתמול באתר הייתה כתבה גדולה על כך שזידאן לא סיפק ולו רמז קטן חיובי להנהלה ולפרס על כך שהוא יישאר ו"השחקנים מתחילים להרגיש ביום-יום שהוא יעזוב".

"ליגת האלופות, לטוב ולרע - נוטה לגרום לקתרזיס בריאל מדריד. ככה מעריכים את העונות בקבוצה הלבנה", נכתב במדיוק ב-AS. כולם זוכרים איך האסון נגד אייאקס הביא לשינויים. ההדחה נגד צ'לסי פותחת את שינוי המחזור של הקבוצה, סופו של הסגל ששלט באירופה - ראמוס-מודריץ'-קרוס-בנזמה בעיקר. 'הם יפנו את מקומם לכוכבים שעתידיים להיות הגדולים ביותר בעשור הבא. כל "הגווארדיה הוותיקה" מעל גיל 30, זה היה דור יוצא דופן אבל זה נגמר. נכתב כי אמנם בדורטמונד הצהירו כי הולאנד ישחק גם בעונה הבאה בשורותיהם אך בספרד נטען כי אם דורטמונד לא תגיע לצ'מפיונס זו תהיה בעיה גדולה; גם פוגבה ואלאבה מוזכרים מעבר לאמבפה. השאיפה שנראית לא ריאלית היא להשיג 250 מיליון יורו משחקני הסגל העודף, כולל חסכון המשכורות - בעיקר עם מכירת ואראן וישנם גם איסקו, אודריוסולה, מרסלו, יוביץ' וסבאיוס. בקיץ האחרון ריאל השיגה 88 מיליון יורו. עם סיום בניית האצטדיון ריאל תקבל במיידי, כך נראה, 200 מיליון יורו.

תומאס רונסרו בטור דיעה: "הזאר - הליגה היא הסליחה הגדולה שלך. אם תפסיק לצחקק, תקום על הרגליים ותשחק בהתלהבות ותראה מה שאתה יודע - זה יעזור לקבוצה לשמור על התואר". הוא כותב: "היינו צריכין לחכות לשמונה וחצי בערב (שעון ספרד) כדי שזה יקרה אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם. הזאר, המום מהביקורות שספג על התנהגותו - התנצל". רונסרו כותב: "אנחנו מאמינים לך, אתה בחור טוב בבסיס. הבעיה שעדיין לא הפנמת מהי ריאל מדריד ואתה כאן כבר שנתיים. ראיתי את קאסמירו, מודריץ', בנזמה, נאצ'ו וראמוס עוזבים את המגרש עם הראש באדמה ואתה לא. אין אוהדים ביציע וזה יציל אותך מ'משפט ציבורי' והכעס של הברנבאו. ועכשיו - תשחק כמו בנבחרת בלגיה. הגיע הזמן להפסיק לדבר ולהתחיל לפעול. נמאס לי לראות סרטונים שלך בצ'לסי כדי להיזכר כמה טוב היית פעם".

בשער המארקה בקטנה בצד ימין: "זה הזמן לקבל החלטות" - נכתב כי במועדון רצו בין כה לבצע שינוי גדול בקבוצה וההדחה מליגת האלופות מאיצה את העניין. בעצם מדובר בכל הסוגיות הבוערות - עמדת המאמן: זידאן נשאר או שראול יחליפו?; עתידו של הקפטן סרחיו ראמוס; מרסלו ואיסקו צפויים לעזוב וגם הזאר נמצא ברשימה כנראה אם כי זו לא תהיה משימה פשוטה; כל המושאלים הרבים בתפוצות בדגש על מרטין אודגור שנראה לא רע בארסנל; וגם רכש - קיליאן אמבפה וארלינג הולאנד

ואחרי כל כך הרבה כתבות ביקורת על זידאן - ראול וארלה מהמארקה בגישה אחרת: "המעידה בסטמפורד ברידג'? זידאן נולד לאמן את ריאל מדריד". הוא טוען שפרס צריך להגיד חד וחלק משהו ברור יותר - זידאן ממשיך, נקודה, גם אם חלילה הוא לא יזכה באליפות. כמו שהנשיא ידע להתראיין בעניין הסופרליג. "המשחק נגד צ'לסי חייב להיות נקודת מפנה בקשר לקבלת ההחלטות. דווקא כשהמעמד שלו לא יציב, והוא לא מרגיש בנוח - ואסור שזה יקרה - עלינו להעריך את התקופה הנפלאה של זידאן, קריירה והישגים ללא דופי, שנולד לאמן את הקבוצה. גם לרפא נדאל זה ברור. וגם לפלורנטינו". עוד הוא כותב - "לנוכח השיפוץ המתבקש ואני מקווה שגם המסתמן של הסגל - ברור כי הגדרת זידאן כמאמן הקבוצה רלוונטית בדיוק כמו הבאת אמבפה או הולאנד או גלאקטיקו אחר. אליפות השנה? זה כבר 'השאר'. זה פחות חשוב".

סקר אוהדים ענק במארקה, והרי התוצאות:
    מי אשם בהדחה מליגת האלופות? 35% חושבים שהזאר היה הגרוע ביותר; 32% חושבים שכל הקבוצה הייתה חלשה; 21% מפנים אצבע משימה לזידאן; 12% מבקרים את החלודה של הקפטן ראמוס.
    ההתנהגות של הזאר אחרי המשחק: 65% חושבים שזה השאיר תמונה רעה מאוד והוא יצא לא חכם בכלל.
    האם זידאן קיבל החלטה נכונה והגיונית לפתוח עם ראמוס? 85% טוענים שלא, בטח בהתחשב בחלודה שלו בעוד 15% חושבים שהקפטן צריך לשחק כשהוא כשיר וישנו, תמיד.
    הסיבה העיקרית להדחה: 38% חושבים שהסגל של צ'לסי טוב יותר והיא קבוצה טובה יותר; 30% מאשימים את זידאן שהתחכם; 19% טוענים שהקבוצה הזו גמרה את הסוס והסגל חייב להשתנות; 13% חושבים שאין מה לחפש אשמים - הקבוצה הוציאה מים מהסלע ועשתה מה שהיא יכולה.
    המשך העונה: באיזה מקום ריאל מדריד תסייים? 35% צופים נפילה ומקום שלישי; 31% מאמינים שריאל תזכה באליפות; 27% חושבים שריאל תהיה סגנית האלופה; 7% חוששים מקטסטרופה - מקום רביעי

11. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1620547860483.Xxx

במארקה מצאו דמיון יצירתי בין השנה הזו לבין עונת 2002-03: בשני המקרים הקבוצה הודחה בחצי גמר ליגת האלופות בישורת האחרונה של מאבק האליפות, היה ספק לגבי המשך דרכו של הקפטן וגם עתידו של המאמן היה לוט בערפל. ובקיצור 2003 - > 2021: יובנטוס - > צ'לסי| היירו - > ראמוס| דל בוסקה - > זידאן. זו הייתה אגב האליפות היחידה של זידאן במדריד והתואר הגדול האחרון שלו במועדון.

בזמנו ריאל הודחה מהצ'מפיונס ב-14 במאי אחרי שהפסידה 3:1 בטורינו מה שביטל את ה-1:2 מהמשחק הראשון. ריאל דורגה רק שלישית בטבלה אחרי דפורטיבו וריאל סוסיאדד. "הייתי עושה את זה שוב אלף פעמים", אמר דל בוסקה כשביצע רוטציות נרחבות נגד רקראטיבו בחוץ (תיקו 0:0) ולפני יובנטוס. לאחר ההדחה, לריאל נותרו משחקים נגד מאלגה, ולנסיה, סלטה ויגו, אתלטיקו מדריד ואתלטיק בילבאו. במאסטייה ריאל ניצחה 1:2 את האלופה עם צמד של רונאלדו אך אז נתקעה עם 1:1 נגד סלטה בברנבאו. היה נראה שזה הסוף, אך גם סוסיאדד מעדה. שני מחזורים לסוף, סלטה עשתה עבודת קודש וניצחה את סוסיאדד בעוד צמדים של ראול ורונאלדו הביאו ל-0:4 ענק על אתלטיקו בקאלדרון ובמחזור הסיום רונאלדו כבש צמד ועשה את העבודה (ושער נוסף של רוברטו קרלוס ) ב-1:3 על בילבאו.

זידאן המאמן מחוזר על ידי יובנטוס, זה לא סוד, בזמן שבעבר פרס החליט שלא להאריך את חוזהו של דל בוסקה משום שנכשל בצ'מפיונס. היירו גילה יכולת פושרת בעונתו האחרונה וכשל בזמנו מול נדבד. האיטיות הייתה בעוכריו. ראמוס נכנע לפציעות עושה רושם; הנשיא רצה דאז להרחיב את מעגל הגלאקטיקוס וצירף את בקהאם (על אף שלא היה צורך בכך) והפעם החלום הוא קיליאן אמבפה.

12. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

חוץ מאנקדוטות אין באמת מקום להשוואה.

אז היינו קבוצה עם סגל מהטופ האירופי שהיה צריך שפצור-שניים כדי להשתדרג עוד קצת. המכשול העיקרי שלנו על פניו באמת היה מאמן שמיצה את היכולת שלו להפיק את מה שהסגל הזה שווה.

היום אנחנו קבוצה עם חומר שחקנים בינוני וזקן שעושה מעל ומעבר לציפיות רק בזכות המאמן. מה שהיא צריכה זה לשמור על זידאן ורמונט כללי בסגל.

13. Raulito Madridista

סימן שאלה לגבי האם המאמן ימשיך, יש? - יש
    סימן שאלה לגבי הקפטן והבלם הבכיר שלנו, יש? - יש
    הדחה מחצי גמר ליגת האלופות ונותר לנו רק מאבק האליפות, יש? - יש
    סימן שאלה גדול לגבי הגלאקטיקו שיגיע אם בכלל, יש? - יש

לאורך זמן רב דווח כי זידאן לא יפוטר גם אם יסיים את העונה הזו בידיים ריקות, ובצדק. הביקורת היחידה שלי כלפיו היא סגנון הכדורגל שלו כי במשך חלקים מן העונה הזו היינו קטסטרופה גם בסגל סביר. כמובן שהוא התמודד עם אינסוף אתגרים, פציעות ומקרי קורונה. סתם מתסכל אותי שצ'לסי הדיחה אותנו בכזאת קלות. לא בטוח גם שהוא האיש 'לקדם צעירים' אם לא יהיה לנו כסף בקיץ. כמובן שאני לא מאלה שמאשימים אותו יותר מדי לגבי אודגור או יוביץ'. לפחות לא לגבי החלוץ. ואני חושב שגם אם אודגור טוב בארסנל זה ממש לא רלוונטי.
    ואם כבר חזרנו לעבר, קיץ 2003 היה אחד הגרועים ביותר שהיו לנו. היירו נבעט אבל לא הביאו אף בלם. דל בוסקה היה בסדר, הוא זכה בסוף באליפות, נגד יובנטוס שיחקנו בלי ראול בברנבאו ועם רונאלדו לא בריא בשני המשחקים. שתי זכיות בצ'מפיונס בארבע שנים זה יפה. וכמובן-כמובן-כמובן - מקאללה הלך. זידאן מוציא מים מהסלע אבל הוא מאמן דומה לדל בוסקה בסגנון. ואחד כמו דל בוסקה התאים מאוד אז. יש יותר כאלה לאורך ההיסטוריה שלנו מאשר מוריניו, קאפלו או אפילו אנצ'לוטי.

העונה הזו, משהו אחד שהתפספס - פדה ואלוורדה. פתח נהדר, הבקיע גם, היה בעל הבית בחלק מהמשחקים אבל נפצע, קורונה, לקח לו קצת זמן. בעונה הבאה אני מקווה שיהיה שחקן הרכב. חייב לומר כאוהד של ראמוס - זו כבר לא ממש אבידה מקצועית (במקומו הייתי חותם כבר שלשום!) אלא יותר בפן הרגשי. כנ"ל מרסלו. הזאר לא שווה אפילו שורה, באמת.

14. Raulito Madridista

לאחר התיקו 2:2 נגד סביליה:

כותרות העיתונים הבוקר - וברור לכם מהי התמונה המרכזית:

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/4286_1620626033990.Xxx

שער המארקה: המהלך ששינה את כל הליגה, הציטוטים הזועמים של זידאן ובוטראגיניו| בסיקור המשחק נכתב: "הליגה כבר לא בידיים שלך" (ושהפעם המזל, אולי בפעם הראשונה מאז הצטרף - שיחק לטובתו של הזאר שנגע בבעיטה של קרוס והשווה), והזכירו כמובן את הפנדל שנשרק אחרי היד של מיליטאו. מצד שני בכתבה אחרת נטען: "שריקה לא ברורה של ה-VAR? צריך הרבה יותר מזה כדי לשבור את ריאל שהציגה תרגיל נפלא בהישרדות ועדיין לא הרימה ידיים". נקודת האור היא טוני קרוס שסיפק בישול נפלא למרקו אסנסיו והיה מעורב גם בשער השוויון. "יש לו את ה-DNA המנצח של ריאל מדריד", נכתב עליו.
    בכתבה אחרת נכתב כי במועדון טוענים לקיפוח אדיר לאורך העונה. שערורייה, סקנדל, בושה (כך כתב קרבחאל בסטורי באינסטגרם וככל הנראה לאחר מכן מיהר למחוק אותו) הם חלק מהביטויים. הציגו שורת מקרים בהם לריאל נעשה עוול כולל 26 המחזורים בהם לא נשרק לנו פנדל. במועדון נטען לקיפוח מגמתי לאור הטענות והעליהום התקשורתי על מחזורי הסיום בעונה שעברה וחוששים שככה בלתי אפשרי לזכות באליפות. אמיליו בוטראגיניו דובר המועדון אמר: "אנחנו יוצאים לא שקטים ולא רגועים כי ההחלטות לא התקבלו באופן שווה".

שער ה-AS: "ריאל מדריד מאבדת יד - משחק מילים יפה על הפנדל ועל כך שכבר לא תלויה בעצמה"| בסיקור נכתב: פנדל שנוי במחלוקת שנשרק לחובת מיליטאו פסל את זה שבנזמה היה אמור לקבל והרג את ריאל בעיצומו של הקאמבק על אף שהייתה הרבה יותר טובה מסביליה. שער מזליקי של הזאר השאיר את המצב כשהיה". קאסמירו זכה לציון הכי גבוה אצלנו - שלושה כוכבים
    בכתבה אחרת ב-AS פרסמו דו"ח על התערבות ה-VAR העונה בספרד. 16 פעמים התערב ה-VAR במשחקיה - חמש פעמים בעדה ותשע נגד - יותר מכל קבוצה אחרת. פעמיים לא הייתה השפעה. נגד ברצלונה התערב ה-VAR שלוש פעמים. במשחקים של ויאריאל התערבה המערכת יותר מכל - 24 פעמים.

אולי בפעם הראשונה, לפחות מזה זמן רב - זידאן מותח ביקורת על השופט. לאחר המשחק הוא ניגש ושוחח איתו מספר דקות, בהחלט מחזה לא שגרתי. "אני מאוד כועס וההסברים של השופט בוודאי לא עוזרים לי", אמר. הוא פירט: "דיברתי קצת עם השופט. אמרתי לו שאני רוצה הסברים והוא עשה זאת, אבל אני מרגיש מטומטם שלא מבין כלום. הוא אמר שמיליטאו נגע ביד. אבל אם הוא ראה נגיעת יד הוא צריך לשרוק לשני הצדדים ונגד שחקני סביליה הוא פשוט לא שרק. זה מסובך, שיחקנו משחק נהדר, הגיע לנו הרבה יותר, כל כך הרבה יותר. אני לא אוהב לדבר על השופטים ואני אף פעם לא עושה את זה אבל אני כועס ויוצא עם תחושה מאוד לא נעימה היום. אני לא רוצה לדבר על זה יותר". כשנשאל האם הוא מדבר על ז'ורדן, אמר: "זה היה רק מקרה אחד. אנחנו מדברים על כמה מקרים אבל לצערי כלום לא ישתנה, המשחק נגמר".

ומה יש לו להגיד על מאבק האליפות? "אם צריך לשחק מחר - אנחנו נהיה שם. אין מה לעשות, זה המצב. יצאתי עם תחושות טובות מאוד לגבי היכולת שלנו. אנחנו רוצים לנצח את שלושת המשחקים שנותרו" (גרנאדה ובילבאו בחוץ ומשחק ביתי נגד ויאריאל במחזור סיום העונה). עוד אמר: "החלפתי את מודריץ' כי רציתי לשנות, תכננתי להוסיף יותר אנרגיה, זה לא היה כדי להעניש מישהו או למתוח ביקורת. במחצית השנייה ראינו קצב ורצון, ריאל נראתה בגדולתה".

ואם כבר בהקשר זה, כמעט 130 אלף הצביעו בסקר המארקה ו-55% חושבים שהשריקה לפנדל לזכות סביליה הייתה לא מוצדקת אחרי נגיעת היד של מיליטאו. ראול וארלה פרשן המארקה ניתח: "השופט הצליח. העונה הזו תיזכר לעד בגלל החלטת ה-VAR. הוא הרס בדקה אחת את מה שריאל בנתה בקושי רב במשך שנה שלמה"

לוקה מודריץ' מדבר לאחר התיקו נגד סביליה: "החמצנו שתי נקודות היום, עשינו הכל כדי לנצח את המשחק, שיחקנו די טוב, במיוחד במחצית השנייה. אבל הכדור לא נכנס ובמקום שאנחנו נקבל פנדל - שרקו נגדנו. הגיע לנו פנדל בוודאות, אני לא יכול לדעת לגבי המקרה השני ולהביע דעה, אני חושב שזה היה ממש מזל רע ומקרי. לא ראיתי את המהלך יותר מפעם אחת, אנחנו עדיין בחיים. אנחנו לא תלויים בעצמנו וזה מתסכל אבל צריך לנצח את המשחקים הנותרים וראינו שכל הגדולות מאבדות נקודות. המאבק יימשך עד הסוף".

תומאס רונסרו מיטיב לתאר את התחושות שלנו ובווליום גבוה. המדרידיסטה הידוע כתב טור ב-AS על כל השגיאות של ה-VAR והזכיר שבעונה שעברה מונצ'י אמר שאם היה יכול להוריד את השחקנים שלו מהמגרש אחרי השער שנפסל ללוק דה יונג - מעניין מה היה אומר אתמול. רונסרו כועס גם על השער של בנזמה שנפסל בטענת נבדל של אודריוסולה, העבירה שנשרקה לזכות סביליה ועשתה עוול לקאסמירו בשער הראשון וגם נגיעות היד של ז'ורדן ודייגו קרלוס.
    "אפילו זידאן עצבני, תראו מה קרה בוולדבבאס. האיש המשכיל והשקול שמתרחק תמיד מהסערה. המתין בשלווה בסוף המשחק וביקש הסברים. אם זידאן עושה את זה - כנראה שקרה משהו, הרי הוא מעולם לא אמר דבר בפומבי נגד החלטות שופט ותמיד אמר שכולם מנסים לעשות את הטוב ביותר שלהם. אבל הנהר עלה על גדותיו. אי אפשר תמיד לקבל סטירה". "סביליה שיחקה טוב, ריאל ידעה להגיב ולא נשברה גם אחרי ה-2:1 המדכא של סביליה כנגד למהלך המשחק. הפרס היה עם מזל בשער של הזאר שהפעם היה צריך לחייך. גם בשנייה האחרונה קאסמירו ירה מחוץ לרחבה ורק שלושה סנטימטרים היו חסרים. 9 מתוך 9, זו המטרה כדי להמשיך לחלום על אליפות 35. נצטרך רק תיקו של אתלטיקו. אני לא מאבד אמונה".

15. Ever Banega Member

אני לא כל כך מבין את זידאן, אני חושב שההחלטה של השופט הייתה נכונה (בשני המקרים). לפעמים כשיש מקרים דומים זה ישר גורם לאנשים לחשוב שהשריקות צריכות להיות זהות. שני המקרים קצת גבוליים רק שלדעתי אחד מהצד של לא פנדל והשני מהצד של כן פנדל. מה זה חדש לו שיש נגיעות יש ששוות שריקה ויש כאלה שלא? אם לא שרקו לטובתם על נגיעה מסויימת אז מעכשיו מותר לגעת ביד? נו באמת. אבל אני כן מבין את התסכול שלו, ריאל באמת היו יותר טובים והגיע להם לפחות תיקו, לפחות מהבחינה הזו הם גם קיבלו גול מזליקי שלא קשור לכדורגל.

מצב נושא:
הנושא נעול.