ריאל מדריד 2020/21: קיץ משעמם כמו הכדורגל. המטרה: אליפות נוספת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏7/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/4291_1620897343285.Xxx

בספרד שאלו בכותרת גדולה: "מה קרה בין מרסלו לזידאן?" הרי הברזילאי תמיד אמר שזיזו הוא המאמן החשוב בקריירה שלו ומערכת היחסים ביניהם פנטסטית. זה לא שגרתי שזידאן ויתר עליו, מבלי פציעה, כשרק שלושה שחקני הגנה מהקבוצה הראשונה כשירים. לפי המארקה, המגן עזב את המשחק נגד סביליה סוער מאוד ולא אהב את ההרגל החדש של המאמן שמחליף אותו שוב ושוב ושוב לאחרונה. אם כי, מרסלו הרחק משיאו ולא מציג את הרמה הנדרשת. נכתב שמרסלו חיכה זמן רב להזדמנויות וקיבל אותן לאחרונה לאחר פציעת מנדי אך לזידאן לא הייתה ברירה והוא אכן תכנן לפתוח עם מיגל גוטיירס נגד גרנאדה. אולי זו הסיבה. עוד נכתב כי זה משהו פרטני ולא היה איזה אירוע לא ברור בחדר ההלבשה. גם ב-AS התייחסו לכך, בכל מקרה יש לו רק 1,317 דקות ו-18 משחקים. בתחילת העונה גם רדף אותו נתון הרסני שהקבוצה ניצחה בשבעה משמונה משחקים בלעדיו.

עדיין לגבי המשחק, לפי ההערכות אדן הזאר יפתח על הספסל גם הערב, לא מובן מאליו למרות שהוא כשיר ואפילו כבש די בפוקס את השוויון נגד סביליה. "זה הגמר ה-16 של ריאל בליגה", נכתב בהתייחסות למשחקים מאז הואסקה, כשכל הפסד היה גומר את העונה (ריאל לא הפסידה ב-15 משחקי הליגה האחרונים). נכתב שריאל לא רוצה לוותר על האליפות בדומה לברצלונה. בפריויו ב-AS נכתב כי ריאל וגרנאדה ממש 'חברות בנפש' - מותשות, בסגל חסר וכועסות. נכתב "קסטיליה להצלה" לאור הסגל המתפורר של ריאל. מיליטאו למשל שיחק רק בשבעה משחקים עד אמצע מרץ ומאז? השלים את כל 11 המשחקים האחרונים. שמונה מ-13 ההופעות של אודריוסולה הגיעו בין אפריל ומאי. נאצ'ו שיחק כבר 30 משחקים. שלושתם יחד עם מיגל גוטיירס הצעיר יעזרו לקורטואה.

בנושא אחר: דני קרבחאל התראיין ל-AS ודיבר על קסטיליה. לאחר שאתמול חלפו בדיוק 17 שנה לתמונה המרגשת שלו לצד אלפרדו די סטפאנו כשהניח את האבן הראשונה למגרש האימונים וולדבבאס. המגן, גאוות הקאנטרה ובשרה מבשרה של קסטיליה - משבח את הקבוצות הצערות של המועדון. כשנשאל איך גילה על כך שיניח את האבן, אמר: "למעשה קראו לקפטנים של קבוצות הגילאים השונות, כשהגעתי לשם אמרו לי שאני חייב ללבוש חולצת מועדון ייצוגית. הייתי מאוד עצבני ומתוח, ברחתי החוצה ועשיתי מה שאמרו לי. אמא שלי באה לצלם ואמר: 'תחשוב, תנצל את הרגע הזה כי לא תחווה אותו שוב' ויש לי תמונה למזכרת". עוד אמר: "באותה התקופה אפילו לא הבנתי להשלכות של זה של להיות כל כך קרוב לדי סטפאנו. לאורך השנים הרווחתי מכך, זו תמונה ייחודית שתהיה איתי לעד. יצא לי לשוחח איתו כמה פעמים. התמונה הזו גם כן בוולדבבאס, זה זיכרון ענק".

"אני לוקח את זה גם כאחריות וגם כמחמאה גדולה מאוד שאני משמש דוגמא לכל כך הרבה נערים במחלקת הנוער וגורם להם לראות שזה לא בלתי אפשרי ואפשר להגשים את החלום". כשנשאל מהי 'ריאל מדריד סיטי' עבורו, ענה: "זה מדהים, הכל מרהיב. המשאבים שיש, המגרש, האנשים שעובדים, הטיפולים. כל שחקן נהנה מזה ובהתחלה בהלם מכל מה שקורה".
    על ה-DNA של המחצבה: "מי שבא מהקבוצות הצעירות ונמצא כאן שנים רבות יכול לתרום הרבה מאוד לחדר ההלבשה. יש להם את הגן וה-DNA שקשה להשיג מבחוץ", אמר כשנשאל גם על לוקאס ואסקס ונאצ'ו.

"לטעמי זו בהחלט מחווה יפה שיש מגרש שקרוי על שמו של די סטפאנו ואני מקווה שנזכה שוב באליפות במגרש הזה. בשנה שעברה חגגנו שם את התואר ואנחנו מקווים שזה יקרה גם עכשיו ונקדיש את זה לאוהדים ולדון. מבחינתי זה אחד המגרשים הטובים בעולם. חגגתי עלייה לליגה השלישית ולליגה השנייה ככה, זה רגעים שאתה זוכר היטב, לא פחות מהתארים הגדולים".
    מה הופך את זידאן לכה מיוחד? "אני חושב שזה שילוב של דברים. הוא מאמן שלם מאוד, שמעבר לכל התארים שהשיג, והם מדהימים לשעצמם - הוא נותן כבוד אדיר לכולם בחדר ההלבשה. הרי כשזידאן מדבר אלייך אתה מפעיל את כל חמשת החושים הכי טוב שאפשר. הוא יודע יותר טוב מכולם מהי המשמעות של החולצה והמועדון הזה והוא מראה את זה כל הזמן".

2. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1621069252945.Xxx

שער המארקה עם ראול שהוא "האלטרנטיבה" להחליף את זידאן למקרה שיעזוב בתום העונה. ראול, שזכה בליגת האלופות לנוער אשתקד והשנה לקח אותה לפלייאוף העלייה לליגה השנייה, הוא המועמד הבכיר. למד את המקצוע מ-א' ועד ת' עוד בתקופתו בקטאר . "הרגע של ראול", נכתב. "הוא מתמודד עכשיו על האפשרות להעפיל לליגה השניה על אף העונה הקשה ומרובת הפציעות. הוא ממשיך להראות שזה עניין של זמן ובמוקדם או במאוחר יעמוד על הקווים". נכתב על צמיחתם של שחקני הנוער שכבר מקבלים קרדיט אצל זיזו ושכמובן רואים בו יורש טבעי ואפילו סחט התעניינות מגרניה - פרנקפורט. "הוא מוכן, הוא הראה את זה, מרגישים את זה". כמובן שגם האוהדים אוהבים אותו על תרומתו המדהימה כשחקן.ומיותר להרחיב מי האיש. "ראול הוא ריאל מדריד וריאל מדריד היא ראול". מתוך כמעט 102 אלף מצביעים בסקר, כ-75% חושבים שראול הוא המתאים ביותר.

לאחר מכן במסיבת העיתונאים לקראת בילבאו הוא אכן שלח רמז עבה על עזיבה: "אני הולך לשעמם אתכם אבל לא אענה על דבר. אני לא יודע מה יקרה. מחר זה הכי חשוב. הכל יכול לקרות, זו ריאל מדריד. אני לא מסתכל על העבר או העתיד אלא ההווה במלואו. אולי אתם חושבים שאני אפסיק משום שאקח אחריות או כי דברים הסתבכו. אני עושה את המקסימום ורק זה מה שנכון. מגיע הזמן שצריך לשנות, אבל לכולם, לא בשבילי, לטובת השחקנים, המועדון, האנשים. יש רגעים שצריך לשנות".
    19 שנה מהגמר בגלאזגו והשער שלו, האם הוא המאמן והשחקן הטוב ביותר: "אני כאן 19 שנה, כמעט 20 שנה. זה אומר הכל. מה שאני יכול לעשות זה להודות למועדון הנהדר הזה שהחתים אותי שוב והאמין כי מאמן, זה סיפור נהדר".
    כשנשאל האם זו העונה שהוא הכי גאה בה, אמר: "אני גאה בכל השחקנים, באמת, מעולם לא הפסקנו לעבוד על אף כל מה שקרה, הם נותנים הכל. אבל אני גאה בהם כל שנה, הם אוהבים לשחק ולהתאמן. כמובן שהשנה היו לנו קשיים רבים, היו הרבה דברים מוזרים".

שער ה-AS עם הצעירים: "בייבי-מדריד" - תינוקות מדריד. במשחק נגד גרנאדה פתח זידאן עם ההרכב הצעיר ביותר שלו הענה בליגה - הגיל הממוצע היה 26 שנים ו-18 ימים. שישה שחקנים מתחת לגיל 23 פתחו בהרכב שלו - מארווין ומיגל גוטיירס מקסטיליה, ויניסיוס ג'וניור ורודריגו בני ה-20 וגם פדה ואלוורדה ואדר מיליטאו שלפתח נראים 'וותיקים'| אזכורים לכך שטוני קרוס שהה ליד חולה קורונה מאומת, ייעדר מהמשחק נגד אתלטיק בילבאו ונקווה שישוב למחזור הסיום נגד ויאריאל.

בכתבה אחרת ב-AS נטען כי במועדון מבינים שצריך למכור את רפאל ואראן הקיץ כי אינו מביע נכונות לחתום על חוזה חדש (חתום עד 2022). מנצ'סטר יונייטד שחיזרה אחריו שנים רבות - רוצה לצרפו אך הציעה 45 מיליון יורו, הצעה רחוקה מאוד מה-70 מיליון יורו אותם ריאל רוצה לקבל ובמקרה כזה לא תהיה שום עסקה.

3. Raulito Madridista

היום שאחרי הניצחון 0:1 על בילבאו:

האוהדים ברורים: הם רוצים לראות את ראול כמחליפו של זידאן. לאחר שקסטיליה לא הצליחה לנצח את איביזה בפלייאוף, ראול היה ברור: “אני איש של מועדון, זה הבית שלי ואני רוצה להמשיך כאן ולצבור עוד ועוד ניסיון, יש לי את האשליה להמשיך. למדתי הרבה מאז שהחלטתי שאני רוצה להפוך למאמן ובכלל בשנה הזו”. אגדת העבר “הציע את עצמו” להיות יורשו של הצרפתי, כפי שאמרו בתקשורת. למעלה מ-150 אלף אוהדים בסקר המארקה הצביעו לגבי זהות המחליף. ראול קיבל כ-57% מהקולות, מאסימיליאנו אלגרי המנוסה, קבלן אליפויות עם יובנטוס (חמש ברציפות) שהגיע גם פעמיים לגמר ליגת האלופות ונותר ללא קבוצה כבר שנתיים - נותר אחרון עם 10% מהקולות. יוגי לב שייפרד מגרמניה אחרי היורו קיבל 17% בעוד 16% לא רוצים אף אחד מרשימת המועמדים.
    בטור דיעה של רובן חימנז במארקה נכתב: “ראול יודע במה מדובר” . משרת האימון של ריאל מדריד היא ליחידי סגולה. לא צריך להציג את ראול שהוא מיתוס. הוא יודע לשרוד ביקורת נושכת, נשיאים דעתניים ורף גבוה. השאלה היחידה הייתה האם ראול מעדיף את האתגר כרגע או את פרנקפורט הנוחה יותר, אבל נראה שלאחר המשחק של קסטיליה קיבלנו תשובה ברורה: “זה הבית שלי וכאן אני רוצה להיות”. לכן, אם ראול לא יעמוד על הקווים זה משום שלא רצו בו. אלגרי מאמן נהדר ויכול להצליח אבל אם האוהדים כל כך רוצים את ראול אז למה לא? הרי עזיבה של זידאן היא פצע וראול יכול לסתום אותו ולהעלות שוב את החיוך והאשליה מרגע שזידאן סגר את הדלת".

ב-AS כבר עוסקים בעונה הבאה של ריאל מדריד, עם המאמן מאסימיליאנו אלגרי המנוסה על הקווים, כביכול, וכן דויד אלאבה שצפוי להגיע מבאיירן מינכן. לגבי כל שאר האשליות כמו קיליאן אמבפה, ארלינג הולאנד ואדוארדו קמאבינגה - נחסוך מכם כרגע. אבל אין ספק שעשויה להתרחש מיני-מהפכה וכדי לקנות קודם כל צריך למכור: “עשרה שחקנים למכירה” , נכתב ב-AS. “מרות שלא כולם יעזבו - עשרה שחקנים נמצאים בחלון הראווה”.
    ואלה שמות: אדן הזאר (הפלופ הגדול בהיסטוריה שלנו, נראה שזידאן איבד בו אמון וכך גם המועדון - לאחר המשחק נגד צ’לסי בלונדון) רפאל ואראן (אולי אין ברירה בגלל החוזה שמסתיים לו בעונה הבאה ובכל מקרה שני הבלמים האחרים הוכיחו את עצמם), גארת’ בייל (עדיין שייך לנו, חוזה עד 2022 ולא סתם חוזה - אלא חוזה כבד), לוקה יוביץ’ (הפסיק להבקיע כבר בפרנקפורט), ומרקו אסנסיו (לא עשה את קפיצת המדרגה וחבל); כל אלה הם השמות “הכבדים”.

עוד ברשימה: דני סבאיוס (לא מבריק בארסנל, שנתיים שהוא מושאל), מריאנו דיאס (ניסו להיפטר ממנו כבר שנתיים, המחיר המשוער יהיה שבעה מיליון יורו. מיעט לקבל הזדמנויות גם השנה), בורחה מאיורל (עונה טובה מאוד ברומא, יש לג’ילארוסי אופציה לקנות ב-15 מיליון יורו) וגם השניים הבטוחים: מרסלו (אגדה במועדון ללא ספק אך מעבר לשיאו, מיגל גוטיירס יהיה היורש והוא כבר עבר אותו בהיררכיה לאחרונה) ואיסקו (תודה על הכל, בישול אחד בלבד העונה וכושר גופני שאינו מספק). ועכשיו אתם.

כותרות העיתונים הבוקר עם הדרמה מאמש:
    שער המארקה : “הם הולכים לתת לנו עוד משהו” - ההכרעה במחזור האחרון". שום אזכור לברצלונה כפי שראיתם| עוד כתבה מחמיאה במארקה: “זה מדהים מה שהיא עושה”, נכתב בטור דעה ב"מארקה". "היא נותנת לכל קבוצה שיעור איך להתמודד עם מצוקה. היא החזיקה את הדופק של אתלטיקו על אף שארבעת שחקני ההגנה הבכירים פצועים, למרות שיש לה סקורר אחד בלבד’ על אף שעתידם של לא מעט דמויות חשובות – בערפל.
    ¡Hasta el final, llega el Real! נכתב במארקה. ריאל למשך 20 דקות הייתה במקום הראשון ותלויה בעצמה. היא כבר רצה ל-17 משחקים בלי הפסד - 12 ניצחונות וחמש תוצאות תיקו כלומר 41 נקודות מתוך 51. אתלטיקו לצורך השוואה עם 9 ניצחונות, 6 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים בזמן הזה - 33 נקודות בלבד. “זידאן תמיד צודק. הוא הכריז שהקבוצה תילחם על הליגה עד הסוף, כשהמצב היה רע - ועמד במילה שלו”.

שער ה-AS בפשטות: “התקף לב”, בארסה אומרת שלום למירוץ אחר ההפסד. נאצ’ו כבש והעניק לריאל מדריד חיים| “ואלוורדה הקיסר, נאצ’ו הוא האל סלבדור”, נכתב ב-AS בכתבה אחרת.| תומאס רונסרו באותו הווליום של השבחים: “מה שריאל עושה העונה - צריך למסגר וללמד. אני גאה בריאל של זידאן. היא שרדה הכל - פציעות, היעדרויות בגלל מגפה, כעס על השופט”.
    השחקנים כמובן העלו בזה אחר זה פוסטים לרשתות החברתיות. נאצ’ו כובש שער הניצחון: “שער, ניצחון, נילחם עד הסוף”. מודריץ’ כתב: “אנחנו עדיין מאמינים. יש עוד משחק אחד”. פדה: “Hasta el final, יותר מתמיד” (עד הסוף).

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/f/f3a4eeb74a4c48591b0c6a92a81ea1ecfba884b1.Xxx

זינדין זידאן כצפוי הכחיש את הפרסומים על כך שנפרד מהשחקנים שלו: "איך אני אגיד לשחקנים שאני עוזב עכשיו כשהם נותנים הכל בשביל הקבוצה ומשחקים על החיים שלנו (ובמאבק האליפות)? אתם (בתקשורת) יכולים לספר דברים כמה שבא לכם, אני לעולם לא אמרתי את זה לשחקנים שלי. נראה בסוף העונה מה יקרה, עכשיו אנחנו חושבים רק על המשחק האחרון. עוד אמר והדגיש: “אנחנו לא יכולים לדבר על זה כל הזמן, הדבר החשוב ביותר הוא מחזור הסיום של העונה בליגה”.
    עוד אמר: “אני לא מתכוון לדבר על נגיעת היד. השחקנים ראו יד אבל השופט היה שם ומבחינתו לא צריך לשרוק. מתאו לאוס שופט מצוין, צריך לשאול אותו למה לא שרק לפנדל. יש אדם שיושב ב-VAR ומחליט והוא צריך להיות מנותק מהרגש, יש עצירות. לפניכן אם השופט טעה, שום דבר לא קרה כי הוא בן אדם הרי. מעבר לכך משחקים שונה ברחבה. נראה שכל נגיעת יד גם שאינה רצונית - צריך לשרוק לפנדל לפי החוקים החדשים. עלינו לתת לכל עולם הכדורגל להשפיע. אני עדיין יכול להביע את דעתי”.
    “לא קרה שום דבר עם הזאר, הכל בסדר, כרגע שחקנים אחרים משחקים, אני צריך לבחור את ה-11 שאני חושב. הוא תורם כמו כולם, הוא עלה מהספסל והוסיף לנו”. המאמן החמיא לנאצ’ו: “כמובן שהוא צריך לסיים את הקריירה בריאל מדריד. אומרים שהוא שחקן שלא עושה הרבה רעש, הוא שקט כביכול - הוא עושה הרבה רעש! הוא שחקן טופ, בצמרת של הכדורגל העולמי ומגיע לו לפרוש כאן”.
    על הניצחון ומאבק האליפות: “אנחנו נשארים רק עם הניצחון שלנו ומשחק הסיום של העונה. השאר לא תלוי בנו. בסופו של דבר כמובן שדיברנו וראינו מה קרה. אנחנו ידענו שהליגה תוכרע במחזור הסיום, עלינו להמשיך לשחק ולנצח כמו היום. אני שמח עבור השחקנים שמאמינים שאפשר לזכות באליפות וננסה עד לסיום. אנחנו הולכים לשחק את המשחק שלנו, יהיה קשה נגד ויאריאל אך עלינו להתמקד בעצמנו. מודריץ’? הוא היה מדהים, לעזאזל!”. נזכיר כי בשנה שעברה זכינו באליפות במשחק בית נגד אותה צוללת צהובה, אז זה קרה במחזור ה-37. מגיע לו לעזוב עם אליפות.

נאצ’ו כבר כבש שערים פה ושם אבל השער שלו הערב, שער הבכורה העונה, היה יכול להיות המרגש מכולם. כמה טבעי שהוא סימן כרגיל - לב. לאחר המשחק הוא גילה שלא ידע שאתלטיקו מדריד ניצחה אלא רק שהיא השוותה. בכל מקרה הוא אמר: “יש עוד משחק אחד וצריך להמשיך להילחם, זה מה שהסמל של ריאל מדריד דורש וכך נעשה. כנראה שאתלטיקו רכבה על המומנטום מהשוויון. בכדורגל רגע אחד אתה למטה ובאחר אתה למעלה”. “אני שמח שיכולתי להבקיע ולעזור לקבוצה לנצח, הם ניצחו בסופו של דבר וזה אומר שהמצב לא קל בכלל, אבל נקווה לטוב. היה לנו קשה ליצור מצבים נגד בילבאו שעשתה לחץ יפה וזו קבוצת צמרת, אבל היינו קומפקטיים והיינו יציבים”.
    הבלם נשאל גם על עתידו של זידאן ואמר: “ראיתי שהתפרסמו ידיעות על כך שזידאן אמר לנו משהו בחדר ההלבשה. אני לא יודע, למאמן יש חוזה ואנחנו במערכת יחסים נהדרת, אבל זו החלטה שהוא והמועדון יקבלו. כמובן שאנחנו רוצים שהוא יישאר איתנו, ברור”. על הפנדל שלא נשרק: “ראיתי את זה במחצית וזה נראה כמו פנדל ברור, על אחת כמה וכמה עם הפנדלים ששרקו נגדנו השנה הזו, היו כמה פעמים שלא שרקו לנו השנה”.

הבלם כמובן זכה לשבחים: “נאצ’ו מגלם את הרוח של ריאל שאף פעם לא מוותרת”. קצת כותרות זריזות: במארקה נכתב: “נאצ’ו מגן על העתיד של ריאל” וגם “ריאל - עד הסוף. ריאל סבלה אבל ידעה לנצח וקבעה שההכרעה תהיה במחזור האחרון”. ב-AS נכתב: “ירדפו עד היום האחרון, הסיכוי של ריאל נשמר אך הוא נמוך מאוד. השופט שוב התעלם מפנדל ברור לטובתה. זה כבר לא עניין של כדורגל אלא של מיתוס של עשרות שנים. זידאן שהולך בין הטיפות במשך כל העונה בגלל הפציעות - שימר את המסורת הזו”.
    "כבוד והוקרה לנאצ’ו" , זו הכותרת בטור של אנטוניו רומרו ב-AS. בטור נכתב: “איש לא הקל על נאצ’ו מאז שהגיע לקבוצה הבוגרת, אך מעטים מבינים טוב ממנו מהי המשמעות של ללבוש את הסמל הזה על הזה. בכל עונה היו לו דקות רבות בגלל העקשנות והאיכות אך מה שקרה העונה לא יסולא בפז. מבחינה פיזית הוא נראה כמו ספנינת טילים, הגן המנצח שבו לא מרפה - הוא שאב אותו מאז שהיה ילד במדריד. הוא דוגמא עבור כל חבר לקבוצה. השער בסאן ממס הוא פרס על עבודה קשה והתמדה וגם על איכות שלעתים, באופן לא ברור - הוטלה בספק. זה לא הוגן, כי בכל פעם שהוא משחק ההגנה נראית נהדרת. עכשיו הגיע תורו של לואיס אנריקה לזמן אותו ליורו, זה כל כך פשוט. הוא הבלם הספרדי הטוב ביותר כרגע. נאצ’ו ימשיך לעבוד קשה עם החזה למעלה, למרות שהוא יודע שעליו לעבוד כפליים כדי שיכירו בו”.

4. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעייני אסור לוותר על זיזו,פרז צריך להציע לו הכול כולל הכול שישאר. מה שהוא עשה העונה עם הסגל השחקנים הזה,לא פחות מנס רפואי.
    מקווה מאוד שהשנה המהפכה סוף סוף תגיע (מגיע לזידאן להבנות את הבקוצה הבאה).
    ובנושא ראול,אני חושב שזה מוקדם מידי עבורו,ויכול לשרוף אותו,הוא צריך לעשות את אותה דרך של זיזו,ומהקסטיליה לעבור לעמדת ע.המאמן בקבוצה הבוגרת. ואין מישהו יותר מתאים לחנוך אותו מאשר זיזו.

5. Raulito Madridista

אם פרס הציע לו סמכות נרחבת יותר בקביעת הרכש וחוזה עד 2024 וגם זה לא מספיק אז אני חושב שפשוט אין מה לעשות עכשיו, כנראה שפלורנטינו היה חייב לדבר פומבית למשל אחרי ההדחה מהגביע כשאיבדנו שני תארים בשבוע או אחרי המבוכה נגד שחטאר ולהגיד: "זידאן כאן כל עוד יחליט". אני מסכים שזידאן הוציא מים מהסלע, הייתה לי ביקורת על חצי העונה הראשון אבל מאז הקבוצה הזו אחרת ואף מרגשת לעתים.
    אני מפחד על ראול גם משום שהוא חסר ניסיון בקבוצה בוגרת עם כל הכבוד לקסטיליה וגם משום שהסגל חלש מאוד, הברנבאו (עזבו לרגע שהוא ריק) ייתן אמנם יותר ממאה ימי חסד אבל המטפחות הלבנות יתחילו מהר מאוד. זה דווקא נשמע אחלה שאלגרי ייאפס כאן משהו שנתיים-שלוש ואולי יכין תשתית טובה, הוא יודע לבנות - ואז יגיע ראול אחרי ניסיון בפרנקפורט למשל או משהו כזה. אגב לפי ה-AS במועדון כבר דיברו עם ראול שמעוניין בתפקיד אבל דרש לבצע מהפכה גדולה (לא בטוח שזה אפשרי). בימים האחרונים ראינו זיגזג בתקשורת בין ראול ואלגרי, מי 'מועמד מוביל' יותר.

כל רשימת השחקנים שרוצים להיפטר מהם - אף אחד לא אטרקטיבי חוץ מרפאל ואראן שלא נקבל עליו לדעתי 70 מיליון יורו בימי המגיפה האלה. אני חושב שגם שווי השוק של אסנסיו ירד ואין לי בעיה לוותר עליו. הלוואי היה אפשר למכור את ויני בהרבה כסף.

6. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1621412399009.Xxx

"הפגישה שתקבע את עתידה של ריאל מדריד", נכתב ב-AS בדרמטיות. ביום שבת ריאל תפגוש את ויאריאל במחזור הסיום אבל לא פחות חשוב האם תצליח לזכות באליפות או לא - לאחר שהעונה תיגמר, הנשיא פרס יפגש עם זידאן. ייתכן שזה יקרה בראשון או ביום שני. "המטרה של ריאל היא שזידאן יישאר. תהיה פגישה ארוכה בה הם ידברו על הכל - החוזים של השחקנים, החתמות. במועדון מבינים שזידאן הוא האיש שצריך להיות בעונה הבאה", טוען חאבייר הרננדס מקדנה סר. העיתונאי מאנו קרניו מדווח אחרת: "במדריד אומרים שיש עדיין אפשרות שזידאן יישאר והם מאמינים בזה. כי הם אומרים שלזידאן אין ספקות". מנגד, חוליו פולידו טוען כי "אם זידאן קיבל החלטה, הוא נחוש. הוא לא ישנה אותה, לא בגלל שפרס מבטיח שינויים. זה לא יעזור". בכל מקרה ביום שני ההחלטה הסופית תתקבל.

בלי קשר, המארקה עם התוכנית של ריאל מדריד שבעבר לא יצאה לפועל: "מכירות - כן, השאלות - לא". יותר מדי שחקנים שלנו הסתובבו בתפוצות העונה - קובו, רינייר, סבאיוס, מאיורל, אודגור ועוד. אם זה שוב יהיה ככה - המועדון יתקשה לגייס כסף להחתמות

בנזמה נכנס לטופ10!| ביום שבת ריאל מדריד תסיים את העונה במשחק בית נגד ויאריאל. קארים בנזמה ירצה לכבוש, להגיע לשערו ה-30 העונה ולהוליך את ריאל לאליפות, כפי שקרה נגד אותה היריבה בדיוק בעונה שעברה. מעבר לכך הוא ירשום ציון דרך ענק. עם משחקו ה-559 בלבן, בנזמה ייכנס להיכל התהילה ולטופ10 שיאני ההופעות כשישתווה למיצ'ל. כל העשרה שלפניו הם מספרד. קארים צפוי לעבור בעונה הבאה גם את פירי (561 משחקים) וקמאצ'ו (577). בעונת הברורה הוא רשם 32 משחקים בלבד. ב-2018/19 הגיע שיא ההופעות עם 53 משחקים ו-30 שערים. העונה יש לו 45 משחקים בהם כבש 29 שערים וכמובן שהפרס הגיע - חזרה לסגל נבחרת צרפת. חלוקת המשחקים: 382 בליגה, 111 בליגת האלופות, 44 בגביע המלך ו-21 במפעלים השונים כמו סופרקופה ספרדי, סופר קאפ אירופי ואליפות העולם למועדונים. הנה הטבלה המלאה::

מיליטאו השתווה לראמוס. 49 הימים הנפלאים של הבלם הברזילאי הביאו לכך שהוא הגיע ל-21 הופעות העונה כמו הקפטן. יש לו 1,729 דקות לעומת 1,790 של ראמוס. ב-13 המשחקים האחרונים בהם פתח ריאל הפסידה רק פעם אחת - נגד צ'לסי. היא ניצחה שבע פעמים. מי זוכר שחשבו ש-50 מיליון יורו זה יותר מדי עבורו ובמועדון חששו שייאלצו למכור אותו במחיר הפסד.

7. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1621835560267.Xxx

לפי אל צ'ירינגיטו, ההחלטה של זידאן נדחית בשבוע. הצרפתי ייקח חופשה להתרעננות (יחד עם המשפחה) אחרי עונה כה סוערת לפני השיחה עם המועדון. לפחות לפי הפרשנות של ה-AS הרי שיש אופטימיות קלה שימשיך. הרי אם היה נחוש לעזוב, מדוע שייחכה עם ההודעה על כך. "המשכיותו עדיין בגדר תעלומה אך בשעות האחרונות הוא השאיר כמה רמזים. לפני מספר שבועות התחושה בחדר ההלבשה ובמסדרונות הייתה שהוא יעזוב בתום העונה, אך הכל השתנה וכמעט בריאל משוכנעים שהוא עשוי להמשיך. אגב אחרי המשחק נגד ויאריאל זידאן שינה מעט את המסר כשאמר "כמובן שאני צריך לקבל החלטה, ברוגע" והדגיש: "יש לי חוזה". עוד נטען כי מוזר שזידאן ירצה לעזוב אחרי עונה ריקה, מה שלא קרה בריאל מאז 2010. כמובן שכל עניין מציאת המחליף מתעכבת.

אגב עוד דיווח שעלה בתוכנית - אדן הזאר רוצה לעזוב את הקבוצה אחרי שנתיים כושלות במיוחד ומקווה לחזור לאקסית צ'לסי. יש לו 43 משחקים בשנתיים, חמישה שערים. העונה סיים 90 דקות רק פעם אחת. בממוצע על כל דקה בריאל הרוויח 40 אלף יורו. מאז אחרי הגומלין בסטמפורד ברידג' דווח כי הוא ברשימת ההעברות.

תומאס רונסרו המדרידיסטה מה-AS מסכם את העונה כולה: "הם מתו בעמידה". הוא כותב שהמשימה הייתה בלתי אפשרית כי בסופו של דבר כשאינך תלוי בעצמך - הדבר הרגיל הוא שהמטבע לא יפול בצד שלך וככה זה ברמה ההיסטורית אצל ריאל. הכל הלך לאיבוד, לדבריו, במשחק נגד סביליה, אחרת הליגה הייתה יכולה להיות במסלול של העונה שעברה. הוא כעס על הקבוצה שלא ניצלה את הדקות בהן אתלטיקו נקלעה לפיגור ולא הפעילה לחץ. במחצית השנייה אכן הוחלף הדיסקט אבל אויב הוואר מנע את השוויון.

הוא מחמיא לזידאן שהפיק את המיטב מהסגל עם אפס רעננות, רעב ופנים חדשות או נעורים, אבל מסרב לכנות את מודריץ' ובנזמה כוותיקים. הם ללא ספק כוכבי הקבוצה, המחויבות והגישה שלהם נהדרת.

הוא קרא להיפטר ממרסלו, איסקו ו-ואראן ששילובו בהרכב היה מוגזם. באותה מידה במהפכה הוא טוען שהוא לוקח את מודריץ', ואסקס, קרוס וקארים. הם חיוניים לבניית קבוצה תחרותית. לגבי ראמסו הוא טוען שאם יעזוב הוא ישאיר חור ענק בפן המנהיגותי. בנזמה ומודריץ' שחקנים עם אופי שונה, אין להם את העוצמות של ראמוס. אסור שיעזוב אחרי כל כך הרבה תארים, כשהקבוצה סיימה עונה חרא. הוא הבטיח שיעזוב מהדלת הראשית.

העתיד? הקבוצה צריכה שניים-שלושה שחקני על בהתקפה. אבל מעל הכל יש צורך בזידאן שלמרות הכל הקבוצה הייתה רחוקה 90 דקות מאליפות והגיעה לחצי גמר הצ'מפיונס. השערים המאוחרים של בנזמה ומודריץ' מגדירים את הקבוצה הזו. תמים קמה אחרי כל מכה. ריאל של זידאן.

עונת 2020/21 של ריאל מדריד - כל המספרים

המספרים המלאים: 51 משחקים: 31 ניצחונות, 12 תוצאות תיקו ו-9 הפסדים, יחס שערים 46:88

בליגה: 38 משחקים - 25 ניצחונות, 9 תוצאות תיקו ו-4 הפסדים.
    מאזן בית: 13-3-3, יחס שערים 13:33| אשתקד, 15 ניצחונות ו-4 תוצאות תיקו, 40 שערי זכות.
    מאזן חוץ: 12-6-1, יחס שערים 15:34| אשתקד: 11-5-3, 30 שערי זכות.
    ריאל הוליכה את הטבלה רק מחזור אחד – לאחר המחזור הרביעי (היו לה 10 נק' מתוך 12). 19 מחזורים היא הייתה במקום השני ו-11 במחזור השלישי.
    הקבוצה סיימה את העונה עם 18 משחקים ללא הפסד (השיא מאז עונת הדסימה עם אנצ'לוטי – עד מרץ), והשיגה 13 ניצחונות וחמש תוצאות תיקו.
    בעונה זו, לראשונה בתולדותיה, הצליחה ריאל מדריד לנצח את אינטר בסן סירו עם ה-0:2 בזכות שער של הזאר בפנדל ואחד של חכימי (עצמי). היא גם השיגה דאבל על הנראזורי והגיעה למאזן חיובי נגדה.
    מלך השערים: קארים בנזמה (עונה שלישית ברצף כמובן) עם 30 שערים: 23 שערים בליגה, 6 בליגת האלופות ואחד בסופרקופה.
    שיאן ההופעות: טיבו קורטואה - 51 משחקים, כלומר "החמיץ" רק את משחק הגביע נגד אלקויאנו. מבין שחקני השדה: ויניסיוס ג'וניור - 49.
    הניצחון הכי גבוה: 1:4, תוצאה שחזרה על עצמה שלוש פעמים - 1:4 על הואסקה בבית, על אלאבס בחוץ ועל גרנאדה בחוץ.
    רצף ניצחונות הכי ארוך: שישה ניצחונות ברציפות, זה קרה פעמיים. בחודש דצמבר: 0:1 על סביליה, 0:2 על גלדבאך במשחק הקריטי בליגת האלופות, 0:2 על אתלטיקו מדריד בדרבי, 1:3 על בילבאו, 1:3 על אייבר, 0:2 על גרנאדה; וגם בין מרץ לאפריל - מה-1:2 על אלצ'ה בחוץ ועד ה-0:0 בגומלין באנפילד כשבדרך ניצחנו את ליברפול 1:3 ברבע הגמר וכן 1:2 את ברצלונה.
    דאבל ראשון על ברצלונה בליגה מאז עונת 2007-08. ריאל ניצחה 1:3 בקאמפ נואו עם שערים של ואלוורדה, ראמוס בפנדל ומודריץ'; ובדי סטפאנו ניצחה 1:2 עם שערים של בנזמה וקרוס בכדור חופשי.
    שיא משחקים רצופים ללא ספיגה: ארבעה במספר וזה קרה פעמיים - בין פברואר למרץ ובחודש אפריל.
    משחקים ללא ספיגה: 21 בכל המסגרות, 17 מהם בליגה וארבעה בליגת האלופות.
    משחקים ללא שער: שמונה בסה"כ - חמישה בליגה ושלושה בליגת האלופות כולל הגומלין נגד צ'לסי.

8. Raulito Madridista

בנזמה שובר שתיקה| העונה הגדולה שלו (30 שערים בכל המסגרות) לא הספיקה לנו כדי לזכות בתואר גדול אבל לפחות הוא חזר לנבחרת צרפת. קארים בנזמה התראיין במולדתו ודיבר על חזרתו המרגשת לטריקולור, אמר כי הוא משוכנע שזידאן יישאר והתייחס גם לעונה הקשה שעברה על הקבוצה.

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/4336_1621922554348.Xxx

"הייתי בביתי במדריד ומשעות הבוקר קיבלתי הרבה מאוד הודעות. השמועה התפשטה וכמו כולם, חיכיתי מול הטלוויזיה יחד עם הקרובים שלי. גם אמא שלי ואבא שלי שוחחו איתי בטלפון", אמר בנזמה על היום בו גילה שחזר לנבחרת". עוד אמר: "רפאל וראן אמר לי בהמשך שכולם מחכים לראות אותי בנבחרת ומרוצים ממה שקרה. אני בטוח שאשתלב נהדר. אני עובד הרבה, עושה אירובי, אוכל טוב וישן טוב. אני עובד קשה מאוד. אני לא מגיע לנבחרת כדי להאפיל על מישהו או לתפוס את מקומו".

הוא לא ידע כלום: "בשום שלב דשאן לא אמר לי שאני אהיה ביורו. זו הייתה שיחה ארוכה בין שני גברים – שתישאר בינינו. הרבה מאוד נאמר, לא רק על כדורגל – על החיים, על המשפחה. הדבר היחיד שאמרתי לעצמי אחרי השיחה הוא שעשינו צעד גדול אחד לעבר השני ושהמצב חיובי. הצבתי לעצמי יעדים גבוהים וחשבתי ‘נראה מה יהיה'. אני לא אשקר, זו הייתה שמחה אדירה, אני גאה ונזכרתי בכל הרגעים בהם לא ויתרתי. נתתי חיבוק לבת שלי". שוחחתי עם דשאן פנים אל פנים לראשונה מאז 2015, היה טוב לדבר ולהחליף רשמים. כבר אחרי שלוש דקות הכל חזר לקדמותו".

לגבי זידאן, הוא אופטימי: "הוא המאמן שלנו עד עכשיו, נכון? אני לא רואה אותו עוזב, הוא לא יעזוב, אתם תראו. נכון שהכל יכול לקרות אבל אני לא רואה את ריאל בלי זידאן". כצפוי, החלוץ החמיא למאמנו: "זיזו תמיד היה ישר איתו, קרוב מאוד וכנה. גם כשהדברים לא מסתדרים הוא היה אומר לי, באימונים או במשחקים. לכן אני מכבד אותו כל כך. הוא נותן לי המון ביטחון במגרש. הוא המאמן שלי אך גם כמו אחי הגדול. הוא תמך בי תמיד ועזר לי להשתפר".

העונה הקשה של ריאל מדריד: "אי אפשר להתעלם מזה שהיו לנו לא פחות מ-60 פציעות. בשום שלב לא שיחקנו עם ההרכב המלא והאופייני. אפילו זידאן עצמו חלה בקורונה. למרות הכל הגענו לחצי גמר ליגת האלופות ונלחמנו על האליפות עד ליום האחרון. יכולנו לנצח ולזכות בשני התארים ובסוף הפסדנו הכל – ככה זה הכדורגל. אני מאוכזב ומקווה לתקן את התחושה ביורו". הוא הוסיף אגב שחזרה לליון כרגע לא רלוונטית עבורו.

אגב, בניגוד לדיווחים האחרונים הרי שלפי רדיו קופה, זידאן כן החליט לעזוב ובשבוע הבא תצא הודעה רשמית על מינויו של מאסימילאנו אלגרי שהיה קרוב להגיע ב-2018.

בנושא אחר, העונה הסתיימה ובמועדון עושים סיכומים בכל הרמות. ב-AS הכתב כי דופונט מאמן הכושר "מסומן" וסופג ביקורת פנימית לאור הפציעות הבלתי נגמרות העונה (62 במספר) וכן גם הצוות הרפואי. עתידו כמובן תלוי בזידאן. מנגד נציין לצד ההאשמות המוצדקות כנראה שכן יש לו חלק במצב הפיזי הנהדר שהיה לקבוצה בריצה לאליפות אחר הקורונה ב-2019/20.

9. סיונרה Member

עם כל הכבוד לאמבפה והלאנד, אלא אם יביאו את שניהם ואז אחזור בי. הפסיביות הזאת בשוק ההעברות, בטח בהשוואה לאגרסיביות של ברצלונה, מבטיחה שגם בעונה הבאה נמצא את עצמנו עם מודריץ' כקשר הבכיר.

10. Raulito Madridista

איזה אסון, וואו 'מודריץ' כקשר הבכיר' - האריך את החוזה שלו עד 2022 כלומר בשנה נוספת, אמרת כבר מזל טוב? יותר טוב מכל מה שיש להם בקבוצה וככה גם ההגנה שלנו שסבלה מאינסוף פציעות בניגוד אליהם ואריק גארסיה אחד לא יכול להפוך חולייה שלמה רקובה של כל מיני פיקה, לנגלה ואחרים וגם מגנים שלא טובים בהגנה. דפאי שחקן נחמד, אגוארו שחקן פציע. הייתי שם את כל הז'יטונים והיורו שיש בקופה אם בכלל - בהתקפה. בלאנקו יחליף את איסקו, גוטיירס יחליף את מרסלו כאופציה ב' למנדי, דויד אלאבה ורסטילי, פדה ימשיך לצמוח אלא אם כן תהיה עוד עונה ארורה של פציעות. להערכתי בלבד: הולאנד שלא ממש היה קרוב אף פעם 'מתרחק' ואמבפה עדיין רלוונטי. אגב אגוארו לא היה מגיע אלינו לעולם גם אם היינו רוצים, ואתה יודע למה..

שלא יהיה ספק: גם אני מתוסכל מהרכש, מאז 2017 בערך (הזאר טוב היה יכול לשנות את ההסתכלות על קיץ 2019) פשוט ברצלונה לא דוגמא לשום דבר, הם עדיין מועדון רקוב.

11. סיונרה Member

אתה לא פחות אוהד ריאל אם אתה יכול להגיד שברצלונה עושים משהו טוב. יש להם עוד פחות כסף מלריאל, אבל הם מבינים שבלי להיות אגרסיבים בשוק ולהביא שחקנים איכותיים, אתה לא תצליח לבנות קבוצה טובה.
    ויינאלדום, אגוארו, גרסיה ודפאי והקיץ עוד לא התחיל. אגוארו בטוח יהיה מכונת שערים אם לא יהיה פצוע, והשאר לך תדע מה יהיה איתם, אבל לפחות זה משהו. ריאל מביאה רק ילדים ברזילאים בינוניים במחירים מופקעים ואז מתפלאים שקשר בן 35 צריך לשחק 50 משחקים בעונה כדי שהיא תוכל להלחם על תארים ולסיים בלעדיהם.

12. Raulito Madridista

אין עוררין על היכולת של אגוארו, יש ספקות לגבי הכשירות שלו כפי שראית אגב גם בעונות השיא שלו ועל אחת כמה וכמה בשנתיים האחרונות במדי סיטי. אני אומר שוב - גם אני הייתי מביא אותו כסופר-סאב אבל הוא לא רלוונטי לריאל בשל הזיקה לאתלטיקו. על אותו משקל - אתה יכול גם להחמיא למועדון או לא לחפש תמיד את האנטי, אין צורך לנסות להיות 'אובייקטיבי' בכוח. יש שחקנים שצפויים להגיע אליהם בחינם וזה אחלה אבל לא ממש רלוונטים לנו. ווינאלדום לא יכול לשפר אותנו יותר מדי והוא לא יגיע להיות שחקן ספסל. אריק גארסיה לטעמי נופל מכל ארבעת הבלמים שיש לנו כרגע. יותר קשה להביא אמבפה והולאנד מאשר את מי שברצלונה צירפה. נכון שיש להם את מסי אבל הם זקוקים למהפכה אפילו גדולה יותר לדעתי. אני סקרן לשמוע מה חשבת על הקיץ הנוכחי של ברצלונה, אני משוכנע שהחמאת להם על אף שהיה ברור לכל שמרכז ההגנה חלש מאוד והנה גם במערך שלושת הבלמים שכאילו רץ יפה - יש המון בעיות. קוטיניו כל העונה היה פצוע, פיאניץ' רכש מיותר. הם בטח לא מתנהלים בצורה מדהימה. גריזמן עדיף על מה שיש לנו אבל הוא שחקן בטריליון יורו. הם שחררו את סוארס בחינם והביאו לאתלטיקו אליפות.

מודריץ' היה יוצא מן הכלל בגילו, אני חושש מעט בגלל היורו המחורבן הזה בקיץ, כנ"ל לגבי בנזמה אגב. ואפשר לחזור לתוכנית המוכרת שהייתה צריכה להיות כבר השנה - פדה יהיה שחקן הרכב ו'יגנוב' לו את מספר הדקות. גם לנו יש צעירים בסדר אגב, ממליץ לך לשים עין על בלאנקו - כגיבוי, ועל מיגל גוטיירס שראית במחזורי הסיום.
    את סאנצ'ו הייתי מביא לדוגמא כבר שלשום, אני לא אוהב את הגישה שלנו שזה או אמבפה או כלום. פשוט הדוגמא שהבאת, ברצלונה - היא דוגמא רעה לדעתי, זה הכל.

13. סיונרה Member

הוא לא רלוונטי לריאל בגלל שריאל לא מוכנה לרכוש חלוצים כדי לא לעצבן את בנזמה. עושה רושם שאתה לא מבין את המונח אובייקטיבי, אני לא אובייקטיבי ולא טוען להיות כזה, אני בעד ריאל. אני לא מגן על הסקאוטינג של ברצלונה או על קבלת ההחלטות שם, אני לא מתעניין בהם ולא סנגור של ההנהלות שלהם. רק אומר שהאגרסיביות שלהם עדיפה על הפאסיביות של ריאל. הם יודעים שהקבוצה שלהם צריכה חיזוק, אז הם הולכים עליו בכל הכוח, בטח חיזוק בסיכון נמוך כמו 4 שחקנים בהעברה חופשית כמו אלו שאנחנו דנים עליהם.
    כל אחד מהם הוא שם של שחקן ספיציפי, בהחלט יכול להיות שאף אחד מהשחקנים האלו לא חיזוק נכון לריאל. אבל זה לא סביר ששום שחקן הוא לא חיזוק סביר לריאל אם הוא לא קשר שמאלי ברזילאי בן 18 ב50 מיליון יורו.

hbs7 ו-EsheD אוהבים את זה.
  14. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1622090185034.Xxx

זהו-זה, זידאן עוזב?| אתמול כידוע לכם זה יום השנה השלישי לזכייה ה-13 בליגת האלופות בקייב. בתקשורת הספרדית (לפי AS) וגם באיטליה מצד העיתונאי פבריציו רומאנו, הכריזו פה אחד: המאמן החליט שלא למלא את השנה האחרונה בחוזהו (עד 2022). לאחר מחזור הסיום הוא אמר כי ישוחח בשקט וברוגע עם הנשיא פרס ואנשי המועדון, בהמשך התברר כי נסע לחופשה משפחתית כדי להתאורר, אולם בספרד נטען כי זידאן הודיע אתמול על החלטתו הן לנשיא והן לשחקנים והודה להם על כל המאמץ בעונה המורכבת ובכלל בתקופה המשותפת שלהם. לזידאן, שזעם על הפרסומים בשעתו לפיהן נפרד מהשחקנים עוד לפני המשחק נגד סביליה - היה חשוב להודיע לשחקניו באופן אישי באותו הזמן לפני שזה ידלוף לתקשורת ושלח הודעות לכל אחד ואחד מהם.

כזכור לאחרונה שחקנים כמו קארים בנזמה ("אני לא מאמין שהוא יעזוב") וטוני קרוס ("היחסים בינינו מצוינים, אם הוא לא היה ממשיך הוא וודאי היה אומר לי") דווקא גילו אופטימיות לגבי האפשרות שימשיך. נטען כי בריאל לקחו כמובן מאליו את האפשרות שיעזוב על אף שהעדיפות תמיד הייתה שימשיך ועל כן לא התקיימו שיחות רשמיות עם המחליפים הפוטנציאליים כמו מאסימיליאנו אלגרי מיובנטוס או ראול, אגדת העבר של המועדון ומאמן קסטיליה. אגב, אנטוניו קונטה שנפרד אתמול בערב רשמית מאינטר, נכנס לרשימת המועמדים. הוא כבר היה מועמד להגיע ב-2018 לאחר פיטוריו של ז'ולן לופטגי. זידאן, שחווה עונה קשה מאוד ולקח ללב את הביקורות הקשות כלפיו, הוא המאמן השני המעוטר בהיסטוריה שלנו עם 11 תארים וגולת הכותרת היא על שלוש הזכיות בליגת האלופות. נותר לחכות ולראות להודעה הרשמית...

בספרד ממשיכים לעסוק בפרידה הצפויה מזידאן. קיבצנו עבורכם מיטב מהתגובות של מספר עיתונאים בכירים בספרד המסקרים את ריאל מדריד . מאנו קרניו כתב "El Larguero" מנתח: "זה דומה מאוד למה שקרה בשלב הראשון עם פרס. זידאן חזר, השינוי לא התבצע ועכשיו אין ברירה אלא לבצע רענון בסגל. אבל האם זידאן רוצה להיות האיש שמבשר למרסלו ואיסקו שהם צריכים ללכת הביתה? כנראה שלא".
    "כולנו ציפינו לזה קצת למרות שהייתה אפשרות קלה שריאל תשכנע אותו להמשיך. אני מאמין שיש צורך בהסבר מצד זידאן. לעזוב פעמיים עם חוזה בתוקף - לא ראיתי איש מקצוע שעושה זאת", ניתח חסוס גאייגו מקדנה סר.
    מריו טוריון דווקא רואה הבדלים בין שתי הפרידות: "בפעם הראשונה, אחרי הצלחה על גבול האכזרית, הוא לא היה יכול להתקרב לתקרה הזו ורונאלדו עזב. כרגע אני לא רואה סיבה כזו. אני חושב שאין צורך בהסבר. אני לא מבין את הבחירה שלו ושום הסבר לא ישכנע אותי. אני לא רוצה שום נימוסים".
    אנטון מיאנה הציג נקודה בעייתית: "ריאל לא יכולה שזה יקרה לה שוב כמו ב-2018, היא לא יכולה לחפש מאמנים ובסוף למנות את האחרון ברשימה. התדמית חשובה. ריאל זקוקה להחלפת שחקנים אבל אם היא יכולה אז גם לשנות את המאמן. אולי אלה חדשות טובות".
    חוליו פולידו טוען: "כולם מציינים שהסיבה לעזיבה היא שזידאן לא רוצה לעשות מהפכה בחדר ההלבשה. אני לא חושב כך. הוא זעם במסיבת העיתונאים נגד הואסקה ולא היה שקט מאז. אני חושב שבעשרת הימים האלה בהם לא היה יכול לאמן, כשחלה בקורונה - הוא הקשיב וקרא יותר מדי. הוא לא אהב שהמועדון הטיל בו ספק, ששמות של מועמדים לעונה הבאה הופיעו".

15. Raulito Madridista

רשמי: זידאן התפטר מריאל מדריד.

https://scontent-lhr8-2.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/191199894_10208805857620033_3869228729726699318_n.Xxx?_nc_cat=101&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=UMh3JH1eQ5QAX8LRl49&_nc_ht=scontent-lhr8-2.xx&oh=5ead9d7f606d035afb73d934541d0c87&oe=60D5C9F7

ההודעה שהכי חששתי ממנה כבר שבועות: זהו-זה, זה רשמי, זינדין זידאן כבר לא מאמן ריאל מדריד. סוף "ראוי" לעונה ארורה. וכמה סמלי שהוא הודיע על כך אתמול, שלוש שנים אחרי הזכייה המטורפת בגביע ה-13. האונדסימה בסן סירו עם דו קרב הפנדלים המצמרר נגד אתלטיקו| ה-1:4 המטורף נגד יובנטוס בקארדיף בעונת בדאבל| וכאמור ה-1:3 עם המספרת של בייל. תוך חמש שנים בלבד הוא הפך למאמן השני הכי מעוטר בהיסטוריה של המועדון הגדול בעולם. זה שהכי מתאים – יודע להתמודד עם הלחץ של התקשורת הצמאה לדם, מנהל חדר הלבשה, טקטיקן מעולה, הילה אדירה כשחקן.
    תראו עד כמה זה קוסמי. יש לו 11 תארים, והתואר בו הוא זכה יותר מכל – שלוש פעמים – הוא גם החשוב מכולם, בטח לריאל מדריד. חמש שנים הוא הלהיב את הברנבאו עם הקסמים על כר הדשא כשחקן ובמצטבר אותו פרק זמן גם כמאמן. עשר שנים בלבן, מיתוס, אגדה, פסל ומהר - מהאגדות הגדולות בהיסטוריה שלנו.
    עושה רושם שאנחנו בדרך לקיץ קשה. אין לנו שחקני על, היה לנו מאמן על ועכשיו גם זה לא. אני לא מקנא במי שייכנס לנעליים שלו, ומצטמרר מהמחשבה שאולי יהיה זה ראול, השחקן הנערץ עליי ביותר. כנראה שאין כסף בקופה וזידאן לא רצה להתלכלך ולהיות זה שסוגר את הדלת בפני השחקנים איתם הצליח כל כך בעבר, ומצד שני מהסיבה הזו כבר עזב ב-2018 – כי כבר אז הסגל היה מעבר לשיא. במקום אמבפה זה נראה שאנחנו בדרך לעוד עונה עם הילדודס מברזיל וסגל מפוצץ בבינוניות וכל מיני דני סבאיוסים, מרטין אודגורים וברהים כאלה ואחרים. וללא ראמוס. זו הסיבה היחידה שאני יכול להעלות על דעתי לעזיבתו. פלורנטינו חייב לצאת מהבונקר ולדבר באותו הלהט שעשה זאת לגבי הסופרליג. למדרידיסיטאס מגיעות תשובות ויפה שעה אחת קודם.
    אבל זה לא הזמן. "המאמן הגדול בהיסטוריה של ריאל", אמר עליו דון פלורנטינו. מי אני שאתווכח. לא נשכח אותך לעולם. תודה על הכל, מיסטר ZZ. כבר מתגעגעים.

מצב נושא:
הנושא נעול.