ריאל מדריד 2021/22: "אולי עוד קיץ" בלי ראמוס וזידאן, אבל עם בייל ואנצ'לוטי.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yakov_y YNWA

אפשר לשחק יהלום כמו בעונת הזכייה באלופות, בכל מקרה צרות של עשירים.
    תביא בלם ועם כל השאר תסתדר, בלי בלם איכותי זה לא יהיה שווה, אני קורא שנאצ׳ו כבר פצוע, הייתי מהמר על מנדי שיכול להצטיין כאן, אתלט, מהיר, פיזי, אחד על אחד טוב.
    אסור לואייכחו לשחק, מנדי - נאצ׳ו - מיליטו ובלם רביעי לאלתר עם מישהו מהנוער או אלאבה/קאסמירו/העיקר לא ואייכחו.

2. Jese Member

http://www.up2me.co.il/thumbs/10501402.Xxx
    זו מפת החום שלו לעונה האחרונה לפי sofascore, גם בעונה לפניה היא די זהה. ב18/19 הוא שיחק על חלק נרחב יותר של המגרש.
    ניימאר עבר לשחק מתחת לחלוץ בעונות האחרונות, אני חושב שזה התחיל עם טוכל והמשיך עם פוטצ'ינו.

בנוגע להערה על צרפת, אולי זכרוני מטעה אותי אבל קודם כל מדובר בכדורגל נבחרות שהוא מטבעו פחות טקטי ומסודר. מעבר לזה אמבפה של המונדיאל זכור לי בעיקר כמכונת מתפרצות ששיחק באופן די חופשי. אני לא חושב שאפשר להקביל את זה לכדורגל מועדונים ברמות האלו.

ראוליטו, את מה שאתה כותב כתבו גם על בייל, האזר ואפילו יוביץ'. במבחן התוצאה זה לא עומד בדרך כלל- אפילו בייל שהוסב לשחקן כנף ימין עם רגל הפוכה שיכול לחתוך נתן את ההייליטים בכנף השמאלית. זה לא פשוט לשנות סגנון משחק של שחקנים בשיא הקריירה.

אני גם מאמין שבהתחלה נראה 433 עם אמבפה בימין והאזר בשמאל אבל אני בספק שזה יביא הבדל גדול בהתקפה, ההגנות בלה ליגה צפופות ואמבפה לא ישחק כמרים הכדורים של בנזמה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/21
    סיונרה אוהב/ת את זה.
  3. סיונרה Member

התשובה לגביי אמבפה היא "איפה שהוא ירצה". אתה בונה את השיטה סביב השחקנים הכי טובים שיש. עם זאת, שמתי לב שבשנים האחרונות הוא באמת עבר יותר ויותר שמאלה, וזה לדעתי בזבוז של כשרון של שחקן שבניגוד לברזילאים או להזאר, לא חייב כל הזמן להיות עם הפנים לרחבה ויכול גם לשחק בימין (עמדה שיש בה הרבה פחות שחקנים כישרוניים). השאלה היא הפוכה, מה יעשו עם השאר?
    תודה על האתר, לא הכרתי. בהחלט יכול להוסיף לדיונים שלנו כאן.

Jese אוהב/ת את זה.
  4. orelh94 Member

מי אלה השאר?
    השאר הם חבורת שחקנים שמאז עזיבת רונאלדו לא מצליחים לספק את הסחורה. בין אם מטעמי פציעות, בין אם מטעמי יכולת ו/או חוסר ניסיון.
    הם לא באמת במשוואה כשמנחיתים שחקן בקאליבר הזה. בונים קבוצה סביבו לטווח ארוך. שחקנים שירצו הזדמנויות יצטרכו להוכיח את עצמם, גם אם זה לא התפקיד הטבעי להם.

5. Jese Member

אני לא חושב שהקישור וההגנה מספיק טובים כדי להפוך את זה למופע של אמבפה ולהתעלם מהשאר. לויניסיוס ולהאזר כאמור בכלל אין מה לחפש בצד ימין.

לא זכורים לי הרבה שחקני טופ ששיחקו באותה הכנף של הרגל החזקה שלהם בדור האחרון, ואלה שכן היו יותר מגוונים במשחק שלהם, כמו בייל וסאנה שמרימים הרבה ויודעים לכבוש גם מזוויות בעייתיות.

בכל הכנות לא צפיתי באמבפה נגד דיז'ון וסנט אטיין מספיק כדי לדעת מה באמת היתרונות שלו מול משחק עומד וכמה טוב הוא בעמדה בכנף ימין. אבל בהנחה הסבירה שהאידיאל עבורו הוא בשמאל הוא אכן צריך לשחק שם ואז אתה בבעיה עם שני שחקני ספסל שיכולים לשחק רק בעמדה של הכוכב הגדול.

זה מתחבר לנקודה שקיוויתי לראות מישהו אחר רושם- 4231 עם האזר בתפקיד הקשר ההתקפי נראת לי כמו ההזדמנות האחרונה להוציא מהבלגי הארור משהו. הצעד הראשון שלו נפגע אנושות ועיקר היתרונות שלו מאז שחזר הוא בהובלת הכדור.
    הבעיה היא שזה לא ממש עובד עם קרוס ובטח שלא עם בייל.

6. סמואל אטו Member

אמבפה לדעתי יכול לשחק בימין, באמצע או בשמאל. אבל, לפי דיווחים הוא הכי אוהב לשחק בשמאל, ולכן סביר שנראה אותו שם(מקסימום אמצע-שמאל ב-2 חלוצים).

7. Ever Banega Member

לדעתי יותר מהכל המעבר של בייל לאגף ימין הוא זה שחיסל אותו. אין לי שום הסבר הגיוני למה כל כך הרבה זמן מתעלמים מזה שהצד החזק שלו הוא שמאל, זה נכון שיש אילוצים ולפעמים היו שחקנים אחרים שתפסו את צד שמאל אבל אני זוכר גם הרבה מאוד פעמים שהיו הזדמנויות לשים אותו שם ובכל זאת שמו אותו בימין רק בגלל שזו העמדה שלו כביכול.
    אגב אני זוכר את עצמי צועק שוב ושוב דבר דומה על ראמוס כשהיו 2 או 3 עונות שהוא שיחק מגן אם אתם זוכרים. למזלו הגיע מוריניו שסוף סוף החזיר אותו לעמדה שהוא באמת טוב בה. מעניין אם היום בייל יכול לחזור להיות שחקן כדורגל אם אשכרה יאפשרו לו לשחק בעמדה שמתאימה לו באופן קבוע, או שאולי המקרה שלו כבר אבוד.

8. Jese Member

בתקופה שהאמנתי בבייל גם אני קיוויתי לראות אותו משחק שם, אבל אי אפשר להאשים את המאמנים שהסתפקו בכריסטיאנו בשמאל ודחפו את בייל איפה שהיה אפשר- כמו שסיונרה אמר, העדיפות הולכת קודם כל לשחקנים בקאליבר הזה.
    אבל כן, תמיד כשהוא היה משחק בשמאל הוא היה לכל הפחות מעורב במשחק.
    ההגבהות שלו חדות ומסוכנות, הבעיטה שלו מרחוק הייתה מדהימה אבל הוא התקשה לחתוך מהאגף הימני, וזה מתחבר לזה שהטיפול שלו בכדור לא יוצא מן הכלל אז זו עד סיבה שאגף שמאל התאים לו יותר.
    לא לשכוח שגם בייל בעצמו לא היה מרוצה מהמצב וביקש למצוא פתרונות.

סתם עוד כמה דוגמאות- גם קרוס שיחק קשר אחורי עונה שלמה(!!), רודריגו משחק כמעט אך ורק בימין למרות שהוא נקנה כשחקן קו שמאל, חאמס היה משחק בכנף ימין פה ושם ולאיסקו היו כמה משחקים כפולס 9. ועכשיו אלאבה בדרך להיות בלם.

עושה רושם שברמות האלה שחקנים זקוקים לתפקיד ועמדה קבועים כדי לתת תפוקה על בסיס קבוע.

9. סיונרה Member

זה פחות או יותר מה שרשמתי. אני כן מניח שהכניסה של אמבפה לסגל תאפשר לחלק מהם להוציא מעצמם יותר.

יש מצב שאתה תפסיד אותם חלקית, מצד שני התקרה של ריאל עלתה כרגע בכמה רמות. הקיום של שני שחקנים שלא נמצאים ברמה שאתה רוצה להגיע אליה לא רלוונטית כשאתה יכול להביא שחקן שיש לו לפחות 10 שנים לתת לך וכן נמצא ברמה הזאת.
    לויניסיוס אני מסכים, עם זאת הוא כרגע לא בתמונת ההרכב והמצב שלו לא השתנה. עם הזאר הסיפור מסובך יותר, אני מעריך שאפשר לשלב אותו עם אמבפה כשהם יחליפו מקומות ביניהם.

לקבל את הכדור לרגל בימין פעם אחר פעם זה משהו שבאמת לא יתאים. אבל הוא לא צריך להיות כבול לאגף. הוא צריך להיות השחקן החופשי מאחורי בנזמה. זה על הנייר בימין אבל בפועל הוא ינוע לרוחב המגרש.

ממה שזכור לי הוא התחיל בתור חלוץ אמצע והתחיל לנדוד שמאלה עם השנים. זה הרבה יותר קל לשחקן התקפה לשחק בשמאל, ולכן העמדה הזאת גם מלאה בכשרון וזה פשע נגד הקריירה שלו שהזיזו אותו לשמה, בטח כשיש את ניימאר באותה הקבוצה. לגביי הזאר,ריאל של זידאן שיחקה בשיטה דומה לפני ואחרי עזיבת רונאלדו, קרי, הקיצוני השמאלי שלנו הוא לא שחקן שמקבל את הכדור לרגל ומנהל את המשחק אלא נע פנימה בלי כדור. זה לא הזאר ולכן גם לא מפתיע שהוא לא הצליח. באחד הויכוחים גיליתי שהוא שיחק עונה שלמה (תחת קונטה אולי?) מאחורי החלוץ ולא באגף וגם הצליח שם.

10. Ever Banega Member

הקטע הוא שפשוט מחקו את האפשרות הזו, גם כשרונאלדו לא היה זמין וגם אחרי שהוא עזב מאמנים פשוט התייחסו אליו כאל שחקן אגף ימין ולא שמאל.

11. סיונרה Member

זה כי שחקני אגף ימין איכותיים זה לא מצרך נפוץ. זאת הסיבה שסאנצ'ו הוא כזה מיוחד.

12. Ever Banega Member

סאנצ'ו כל כך מיוחד כי הוא פשוט שחקן אדיר.

13. סיונרה Member

גם, אבל התפקוד שלו במגרש נותן לו אקסטרה שלדעתי לא מספיק מוערך.

14. Ever Banega Member

בסוף הוא הגיע לקבוצה שלא בטוח תשתמש בו כווינגר.

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם וכאשר לסיים קיץ עם רכישה אמפה,ועל הדרך לדחוף את הזארד ליובה. חוזר בי בכול מה שאמרתי על פלורנטינו.

מצב נושא:
הנושא נעול.