שמינית גמר ליגת האלופות - גומלין: יובנטוס ורונאלדו הולכים הבייתה אחרי דרמה גדולה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏9/3/21.

1. DRORIKO Member

הפך את יורנטה לגיבור אנפילד רק בשביל לעוף על ידי לייפציג שעפה על ידי אותה ליברפול. אני מבולבל.

2. DRORIKO Member

ובין 2004 ל-2010 הוא גם היה אחרי השיא שלו?

3. סמואל אטו Member

לא טענתי שאתלטיקו נכשלה אבל יש מקום לשאול אם מאמן אחר(עם סגנון אחר) לא היה מוציא מהקבוצה הזו(והתקציב שלה) יותר.

4. DRORIKO Member

איכות של קבוצה נמדדת בליגה. בליגת האלופות נוספים עוד כל מיני פרמטרים. מוכנות מנטלית, מזל, שופטים, שוער בינוני שנותן תצוגה היסטורית בפנדלים... קחו למשל דוגמא, סיטי לפני שנתיים קיבלה בראש מטוטנהאם. אני לא חושב שהיה קיים בן אדם אחד על הפלנטה שחשב שהספרס טובים יותר, בליגה הם סיימו 30 נקודות אחרי סיטי. פשוט בערב נתון אחד הם הראו עליהם עליונות. זה נחמד בשביל הבידור והיוקרה אבל לא צריך לבנות על זה תיאוריות קש.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. alexshw Member

יתכן ולמאמן כזה לא צריך להביא שחקני התקפה ב 100 מיליון ועוד חסרי ניסיון. ההתמחות של המאמן שונה מלהפיק מכאלה את המיטב וחבל על הכסף.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

oranfu ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  6. רוברטו באגיו31 Member

למחוק

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/21
  7. RubberSoul Member

לזכותו של צ'ולו (או לחובתו, יש לו חלק מסוים בזה) ייאמר שכבר במשך הרבה זמן אני מעביר ביקורת על הניהול המקצועי ובניית הסגל של אנדראה ברטה, כי מאז שקמינרו עזב המועדון הזה עשה רכישות בומבסטיות של שחקנים כמו דייגו קוסטה, למאר, ז'לסון, פליקס, ויטולו, מוראטה, הסתנוור מהמכירות הגבוהות ולא בנה סגל נכון, סגל שחסר מגן ימני מחליף, סגל שלא תואם לשיטת המשחק של צ'ולו, במיוחד בעמדת המגן השמאלי.

לודי למשל, שהגיע כשחקן רכש כמגן שמאלי, לא הסתגל לשינוי המערך של צ'ולו. הוא היה צריך להוציא אותו ולהכניס את הרמוסו כבלם שלישי.

מועדון עם הכנסות כמו אתלטיקו היה צריך להיבנות אחרת. ואם צ'ולו ייאבד גם את האליפות, הוא צריך ללכת, ברטה צריך ללכת, וצריך להיות מהפך באתלטיקו בדיוק כמו שבריאל ובבארסה.

חייב לאמר שתחילת העונה והיכולת עד ינואר הפתיעה אותי. ניחשתי שאתלטיקו תנצל את החולשה של בארסה ואת חוסר היציבות של ריאל, אבל לא תיארתי לעצמי שהיא תהיה עם קצב צבירת נקודות כל כך גבוה. זאת לצד הביקורת על בניית הסגל. אבל נראה שבסוף הכל צף, ואין כמו חודש פברואר, חודש המשברים המסורתי.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני לא רואה פה השפעה של המנג'ר האיטלקי.
    למשחק אתמול סימאונה הגיע בלי לעשות מספיק רוטציות בדרך. קוקה צריך היה לשחק פחות ודמבלה יותר.

9. Raulito Madridista

רדמאל פלקאו לא נתן גולים בכל שבוע אצל צ'ולו? גריזמן לא הציג את הכדורגל הכי טוב בקריירה שלו? גם דייגו קוסטה כשעוד היו לו בירכיים. לאתלטיקו יש כיס עמוק יותר מבעבר מן הסתם אבל הקבוצות באנגליה לא משתוללות? אם גריזמן לא היה מתעקש ללכת היא לא הייתה משקיעה כל כך הרבה כסף בז'ואאו פליקס שכן אפשר היה לשלב אותו בצורה טובה יותר ואני לא אוהב לראות שהוא תמיד הראשון שמוחלף (להוציא את מה שקרה אתמול). הסגל אולי קצת בנוי לרוחב, קראסקו לא שחקן מספיק טוב לקבוצה שרוצה אליפות ספרד וגם אנחל קוראה. אני גם חושב אגב (אלכס) שבהעברה של פליקס היה מעין ניסיון להעביר מסר של 'הנה אנחנו מסוגלים להשתלט על כוכב שכל אירופה רוצה אותו'. כשאתלטיקו הייתה מבדרת הקהל ב-2007/08 כאלה עם אגוארו, פורלאן, רייס וסימאו אתם זוכרים מה היה?
    מוריניו לא נכשל בליגת האלופות בין 2004 ל-2010. ב-2007/08 בכלל הוא היה בחוץ לצערו, אולי גם הוא היה לוקח את צ'לסי לגמר. הוא הודח בפנדלים נגד ליברפול שהיא קבוצת נוקאאוט מעולה וגם בשער הרפאים ופעם אחת נגד ברצלונה. אלכס פרגוסון הודח נגד באייר לברקוזן ב-2001/02 וגם עף נגד פורטו של מוריניו, הודח בשלב הבתים ב-2005/06, איפה מדרגים אותו למשל?

10. DRORIKO Member

פרגוסון רק מחזק את מה שאני אומר. אולי גדול המאמנים אי פעם לקח ״רק״ 2 צ׳מפיונס מתוך 20 שנה שהקבוצה שלו בטופ. זה כמובן לא אומר שהוא מאמן פחות טוב אלא כמה שטורניר נוק אאוט תלוי בהמון גורמים שלא כולם תלויים במאמן. ה-2 צמפיונס עצמם היו בגלל דברים שלא קשורים לפרגוסון. לא ההחלקה של טרי ולא מה שהלך שם בקאמפ נו בדקות האחרונות.

11. Raulito Madridista

אז כן אני חושב שכמאמן ענק פרגוסון קצת פספס משהו בליגת האלופות. זה לא מוריד ממנו כמאמן בראייה ההיסטורית, כנ"ל לגבי פאביו קאפלו לדוגמא. כמו שקרלו אנצ'לוטי לדוגמא לא לקח מספיק אליפויות בהתחשב בקבוצות הגדולות בהן היה - לדעתי זה פשע שעם הסגל שהיה לריאל בין 2013 ו-2015 ועם כל הכבוד לברצלונה שהייתה גם כן קבוצה אדירה - הוא סיים רק במקום השני (לדעת רבים ה-11 שלנו בעונת הדסימה זה ההרכב הטוב בהיסטוריה של המועדון). בעונת הדסימה הוא הוציא נקודה מ-12 בשני הדרבי והקלאסיקוס ומנגד העמיד יופי של קבוצה נגד באיירן מינכן. אז יש מאמנים שמצליחים יותר להביא את הקבוצה לשיא נקודתי. גם התקופה שלו במילאן למשל נהדרת. לדעתי גם בריצה ארוכה בליגה לעתים יש דברים שלא תלויים במאמן. כמו שלריאל היה לעתים קצת יותר מזל בליגת האלופות מאשר במאבקים בליגה.

12. Sir Alex Las' Killa

*מול פורטו הודחנו בגלל שער בנבדל בתוספת הזמן, מול ריאל נאני קיבל ללא הצדקה אדום שהחריב לנו את הניצחון.

סימאונה בשנתיים האחרונות נכשל בעיקר ברכש.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/21
  13. RubberSoul Member

מי אחראי לרכש שציינתי? בעיקר למחירים ולקלות שבה אתלטיקו משחררת מזומנים על שחקנים שלא הוכיחו שהם שווים אותם.

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

סימאונה זה שרצה את קוסטה ואת מוראטה וההנהלה חיפשה את הקומבינות מול צ'לסי. על ויטולו המועדון שילם את כל הסכום במזומן, בטח שזו לא גחמה של ברטה. למאר זה עוד מחליף של ארדה טוראן, אחרי קראסקו וגאיטאן. ז'לסון הגיע חינם. פליקס נכפה על סימאונה? כישרון שמנבאים לו זכיה בכדור הזהב, אחלה כפיה.
    העונה אפשר לשים וי על למאר, לשים לב להתקדמות של פליקס ולהתחשב בחוסר מזל של קוסטה וויטולו. ואז רשימת המאכזבים תהיה די מצומצמת.

15. RubberSoul Member

על ז'לסון בסוף שילמו 30 מיליון כהסדר עם ספורטינג ליסבון לפי מה שאני זוכר.

ושוב, אין לי בעיה עם השמות, יש לי בעיה עם הסכומים ומה אפשר היה לעשות איתם. כשמוציאים הרבה כסף על שחקנים שלא התאימו בסוף או הצדיקו את המחיר, זה רכש לא טוב. למאר השתלב טוב בעונה השנייה, אבל מי יכול לנחש שהוא עלה 70 מיליון אירו? שלא נדבר על מוראטה, וכן, 40 מיליון על ויטולו שהפך לשחקן ספסל זה מוגזם.