שמינית גמר ליגת האלופות - גומלין: יובנטוס ורונאלדו הולכים הבייתה אחרי דרמה גדולה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏9/3/21.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גם אובלק בזמנו נחשב לנורא יקר.

2. Raulito Madridista

אם נשים כאן מאמנים על הגריל לפי רכש אז אפשר לשחוט כל אחד. פפ הביא סוללת בלמים לא מספיק טובה ואני לא חושב שבנג'מין מנדי שווה את הכסף. ברצלונה כבר כמה שנים מביאה "כוכבים" במאה מיליון יורו. בניית הקבוצה שלו הייתה יכולה להיות טובה יותר אבל אני חושב שאף מאמן לא היה מוציא דברים כאלה מקראסקו ובדיעבד גם מיורנטה. גם גריזמן עם מאמן אחר לא היה מגיע כל כך רחוק. אני גם לא חושב שכל שחקן אפשר להביא, עם כל הכבוד, למרות השיפור העצום של המועדון בשנים האחרונות וכוח המשיכה שגדל. מוראטה מחזיק ברקורד יפה של גולים פר דקות משחק, הרכישה שלו הייתה נכונה.

3. itzik.miro Member

אני לא מכיר מאמן אחד בהיסטוריה של הכדורגל שכל שחקני הרכש שלו היו בינגו. לא קיים.

ובכלל נורא קל להגיד "הוציאו עליו יותר מדי כסף" מהצד אבל השוק בכדורגל עובד בצורה שאנחנו לא בהכרח מבינים כאנשים מבחוץ.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

4. RubberSoul Member

היו לאתלטיקו רכישות טובות גם בגלל התוצרת וגם בגלל המחיר הלא כל כך גבוה, כמו טריפייר, הרמוסו, פליפה, אפילו לודי בעונה שעברה לא היה כל כך רע (הירידה בדקות העונה היא בגלל שינוי המערך בעיקר). אבל לצד הרכישות האלה, היו הרבה מאוד רכישות מוגזמות שלא השתלמו, זה פחות עניין של מזל. יש הרבה החלטות טובות יותר שהיו יכולות להילקח.

60 מיליון על דייגו קוסטה זו רכישה טובה? רשימת כל השחקנים שציינתי קודם עלתה לאתלטיקו סכום גבוה מדי, רובם כבר לא במועדון. אתלטיקו זה לא מועדון שיכול להרשות לעצמו כל כך הרבה כשלונות כלכליים כאלה.

מסקנה, מי שהתעקש ו"התאבד" על כל השחקנים האלה נכשל. אני חושב שהתלות בסימאונה מוגזמת, צריכים לעבור הלאה עם פרוייקט חדש, מנהל מקצועי חדש. אתלטיקו לא תחזור לשקוע בבינוניות כמו לפני סימאונה כפי שחלק מאוהדיה מפחדים שיקרה.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

נפלנו שלוש פעמים עם קאמבקים של שחקנים שעשו קילומטראז' בפרמייר ליג. לפני טורס וקוסטה היה גם לויס גרסיה הקטלוני. כל השלושה היו נפלאים אצלינו בתחילת הקריירה.

6. רוברטו באגיו31 Member

ב 5-6 שנים האחרונות שלו באתלטיקו, סימאונה נכשל כמעט עם כל שחקן התקפה שהוא הביא ( ומדובר בשחקנים בעלות של כמעט 400מיליון יורו ) :
    ג'קסון מרטינס - 37 מיליון יורו
    קווין גמיירו - 30 מיליון יורו
    למאר - 70 מיליון יורו
    דייגו קוסטה קדנציה שנייה - 66 מיליון יורו
    פליקס - 126 מיליון יורו
    ויטולו - 36 מיליון מורו
    ניקולאס גאייטן - 25 מיליון יורו

כל השחקנים שציינתי הם העברות שסימאונה רצה, וכולם איכזבו .
    נכון שחלקם נמכרו והחזירו חלק קטן מההשקעה, אבל עדיין מדובר בכישלון אישי ובלעדי של סימאונה .

פליקס בינתיים הוא מגה פלופ, לא רק שהוא חלש מאוד, הוא גם נראה לא קשור בכלל לרמה הזאת ובמיוחד בהיבט הפיסי .

כפי שרשמתי כבר לפני שנתיים, סימאונה מיצה את עצמו באתלטיקו ועדיף שהיה מסיים את תפקידו כשהוא עדיין מצליח יחסית .

7. DRORIKO Member

ואם תקחו אליפות?

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לפי התקציב אטלטיקו הקבוצה השלישית בספרד בפער ניכר מריאל ובארסה. גם מקום שני בליגה זו הצלחה.

9. Raulito Madridista

אפשר לחשוב שלפי הדיבורים כאן יגיע מאמן אחר ואתלטיקו בוודאות תצליח יותר או תשחק כדורגל הרבה יותר טוב ונעים לעין, זה לא המצב. בשנים האחרונות אכן שחקני ההתקפה חלשים, ואני שואל שוב - מה עם גריזמן? מה עם פלקאו? גם מנדז'וקיץ' היה בסדר לזמן מה. דויד ויאה בעונת האליפות וכמובן דייגו קוסטה. ז'ואאו פליקס יצר רף של ציפיות בגלל תג המחיר אבל להגיד שהוא לא שייך לרמה הזו? זה מנותק, בטח שהוא שייך. כן אפשר להגיד שהסגנון של סימאונה לא עוזר לו והוא לא ממש מתאים לאתלטיקו הנוכחית. עשרה שערים וחמישה בישולים ב-2,146 דקות, ממש כישלון חרוץ..גם דויד סילבה היה נראה רבע עוף בליגה חזקה - פרמיירליג, עדיין מוקדם לפסול את פליקס.

10. RubberSoul Member

שום דבר בכדורגל לא ודאי. אבל אם יגיעו מוחות כדורגל עם פרוייקט חדש לתכנן, זה יהיה מסקרן מאוד, כי לאתלטיקו יש משאבים, חלק גדול מהשחקנים בסגל יכולים להתאים לסגנון אחר.

יכול להגיע מנהל ספורטיבי חדש, עם תכנית חדשה, שיטה חדשה, ומאמן שעונה על הדרישות שלו. בכל מועדון נורמלי שרוצה לפתוח דף חדש ככה הדברים נעשים, אני ממש הייתי רוצה לראות את זה קורה גם באתלטיקו.

itzik.miro ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  11. Ever Banega Member

למרות שפליקס עדיין לא יציב, אני חושב שמאז שהוא הגיע הוא רק מראה כמה צדקו לגבי הכישרון שלו. אחת הבעיות שלו זה שהוא יותר מידי מנסה ללכת לבד שלדעתי זה נובע מהלחץ סביבו לספק שערים.
    אם נניח משווים את המצב לקאי האברץ, אז במקרה של האברץ עולים הרבה סימני שאלה לגבי הכישרון שלו לא רק על היכולת שלו כרגע.
    אגב כוח זה אוברייטד בכדורגל, זה הדבר האחרון שיפריע לפליקס להצליח.

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/21
  12. סמואל אטו Member

לאתלטיקו יש את המעמד והתקציב למשוך אנשי מקצוע מהרמה הכי גבוהה. והאפשרות להיכשל לא צריכה למנוע מאתלטיקו לבצע החלטות קשות.
    אני לא בא לבטל את מה שסימאונה עשה או את המורשת שלו בכדורגל העולמי, אלא חושב שבסיטואציה הנוכחית שני הצדדים מיצו אחד את השני וכנראה ירוויחו מפרידה. אתלטיקו ממינוי של מאמן עם רוח חדשה וסגנון כדורגל שיותר מתאים לכדורגל המודרני(גז'ארדו יהיה מושלם), וסימאונה ממעבר לקבוצה שבה היתרונות שלו יחזרו לבוא לידי ביטוי.
    אם סימונה מסוגל לעשות את השינוי בעצמו זה תמיד עדיף ויכול להיות מדהים, אבל נדיר שמאמן משנה את כל הפילוסופיה שלו פתאום.

13. Raulito Madridista

סימאונה לא ישתנה מקצה לקצה, זה די ברור, אם היה מקבל רבע מיליארד יורו כמו למפארד להביא כמה וכמה 'כוכבים' אז אולי הכדורגל היה קצת יותר טוב. עצם זה שהתעסקתם במנהל המקצועי שגם הוא בוחר את השחקנים - מפחית, מבחינתי לפחות - מהאשמה של סימאונה. אני כן יכול להבין את הסלידה מהכדורגל אבל אני חולק על זה שהם 'נכשלים' כבר כמה שנים. הם לא פתחו את עונת 2020/21 אגב כפייבוריטים לאליפות וזה שריאל באשפתות וכך גם ברצלונה רוב הזמן - לא אמור לעניין אותה. לה קורוניה לקחה את האליפות ההיסטוריה שלה עם 11 הפסדים בשנת 2000 וזה שיא ליגה. אני כן יכול לקבל שהוא סגר שם כבר עשור ובכדורגל נדירים המקרים האלה, אבל ההחלטה כאן היא לא "קשה" אלא קשה מאוד. זה לא כמו להעיף את אנצ'לוטי שנה אחרי הדסימה או לפטר את מוריניו כשהיה מאמן על אבל סיים עונה חלשה. לגבי המילה - מסקרן - קיבלתי, לחלוטין.

לגבי ז'ואאו - שחקנים כאלה צריכים לכדרר, למשל במשחק באנפילד - סוארס אולי פעם אחת עשה תנועה טובה, קראסקו לרוב דורש את הכדור לרגל, וטבעי שהילד רוצה להוכיח את עצמו. אני חושב שהטיפול של צ'ולו בפליקס הוא כן מוטעה, הוא 'מחנך' אותו יותר מדי. זה לא איזה מורד כמו גלסון מרטינס שלא בזין שלו לרדת לגליץ'.

14. RubberSoul Member

יש מאמנים שההנהלה הספורטיבית הולכת לפי רצונותיהם (סימאונה, קונטה), ויש מועדונים שההנהלה הספורטיבית מחליטה איזה מאמן יעבוד תחתיה (מונצ'י, ברצלונה). אני באופן אישי מעדיף את הסוג השני. בהרבה מועדונים גם המנהלים הספורטיבים וגם המאמנים משלמים מחיר על כישלונות (בעיקר במועדונים עם פחות כסף).

אני חושב שזה לא בריא למועדונים ללכת שבי אחרי מאמן מסויים. רואים את קונטה וסימאונה שותים שכר מוגזם מדי, בטח כשרואים לאיזה צרות כלכליות אינטר נכנסת. תכנון ספורטיבי יכול להתאים להרבה מאמנים בשוק, במיוחד אם מהמרים על שמות לא פופולריים וזולים יחסית. מה גם, כישלון או חוסר הצלחה לא יכול להתקבל בהבנה, אם זה מקצועית ואם זה כלכלית.

15. alexshw Member

זה תלוי גם במעמד המאמן. אבל יהיה מאמן גדול אשר יהיה, לא בריא להסתמך רק עליו בבניית הסגל.
    יש גם מאמנים טובים שמידת היכולת שלהם לזהות רכש נכון היא די בעייתית.
    לואיס ואן חאל לדעתי דוגמא טובה למנג'ר גדול עם בעיה בשוק ההעברות. הטיקט שלו היה להביא שחקנים אלמונים/להלעות מהנוער ולפתח אותם ופחות ברכש שחקנים מוכחים.
    אני גם לא בטוח עד כמה פוצ'טינו, אלגרי או אנצ'לוטי באמת טובים בניהול רכש. לדעתי לא גדולים בכלל.